Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach.
Znajdziesz tu zdjęcia, filmy, opisy tras i ślady GPS.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 802 - Rowerowy szlak pięciu akwenów

TRASA WYCIECZKI i DANE STATYSTYCZNE
Łódź - Starowa Góra - Konstantyna - Grodzisko - Kalinko - Modlica - Wola Kutowa - Rzepki - Tychów - Czarnocin - Zamość - Kotliny - Karpin - Borowa - Różyca - Żakowice - Koluszki - Rochna - Lisowice - Kędziorki - Brzeziny - Grzmiąca - Buczek - Janinów - Sierżnia - Warszewice - Cesarka - Stryków - Smolice - Swędów - Szczawin - Glinnik - Samotnik - Smardzew - Maciejów - Rozalinów - Dąbrówka Marianka - Dąbrówka Wielka - Zgierz - Łódź
(01.04.2020. - 127,46 km, 23,96 km/h, 5:19:08 h)
ZDJĘCIA           RELIVE             FILMY               GPS
Trasa WYCIECZKI Nr 802.
Jazda na rowerze może być formą odpoczynku, jeśli jest rekreacyjna, przyjemna i dostosowana do Twoich możliwości. Jeśli jednak trenujesz intensywnie lub masz zły dzień, jazda na bicyklu może być wyczerpująca. Ważne jest, aby słuchać swojego ciała i dostosować jazdę do swoich potrzeb i możliwości. Staram się przestrzegać tej zasady i przez ostatnie dwa dni grzecznie siedziałem w domu, odpoczywałem i czekałem na poprawę pogody.
Sprawdziłem swoje statystki za miesiąc marzec i okazało się, że w trzecim miesiącu 2020 roku byłem na dziewięciu całodziennych wycieczkach. Przejechałem rowerem 1458 km, spędziłem na rowerze 59 h i 14'. Średnia aktywność wyszła mi całkiem przyzwoita : 162 km na jeden ujazd w czasie 7 h i 24'.
Dlatego też dzisiaj postanowiłem sobie odpocząć od dalekich tras i wielogodzinnej aktywności. Wrzuciłem na przysłowiowy luz i zaliczyłem przyjemną wycieczkę szlakiem pięciu akwenów. Wymyśliłem sobie taki szlak wczoraj i pojechałem popatrzeć na zbiorniki wodne w miejscowościach : Rzepki, Czarnocin, Kotliny, Lisowice i Stryków. Pogoda dopisała i zaliczyłem bardzo fajną, primaaprilisową przejażdżkę.
Zapraszam do obejrzenia najciekawszych kadrów oraz wszystkich zdjęć i filmów z tej słonecznej przygody, które znajdują się w linkach j/w.
Rozbudowa remizy strażackiej we wsi Wola Kutowa. Budynek powstał w 1965 roku. Teraz będzie w nim także świetlica wiejska.
Staw we wsi Rzepki w gm. Czarnocin. Zbiornik wodny powstał po eksploatacji piasku i jest jednym w kilku, które rozciągają się w stronę wsi Żeromin. 
Teren wokół akwenu został zagospodarowany przez Pawła Święcickiego - znanego biznesmena, właściciela rozlewni wody źródlanej "Święcicki Zdrój" oraz kilkunastu ferm trzody chlewnej w Polsce i za granicą. Atrakcją tego miejsca są najprawdziwsze palmy, które w okresie zimowym są pakowane w specjalne zabezpieczenia chroniące drzewa przed zimnem.
Nad taflą stawu wybudowano molo, które połączyło się z obiektem rekreacyjno-wypoczynkowym „Święty Spokój” w Żerominie. 
Naprzeciwko "Las Palmas" stoi kapliczka i pomnik Jana Pawła II. Obydwa obiekty ufundował pan Paweł Święcicki (zobacz WYCIECZKA Nr 696).
Mr SCOTT jedzie do... i ma oko na łódzkie ! Mija właśnie 9 lat od momentu, gdy założyłem ten blog.
Czarnocin w powiecie piotrkowskim. Byłem w tych okolicach wielokrotnie ! Zobacz np. WYCIECZKA Nr 283.
Panorama na wieś Zamość i rozlewiska rzeki Wolbórki.
Zbiornik Czarnocin - drugi akwen na trasie dzisiejszej wycieczki.
Obiekt powstał w latach 1997-2000 na lewym brzegu Wolbórki. Woda piętrzona jest za pomocą jazu, ujmowana do zbiornika i doprowadzana do niego rurociągiem betonowym.
Z Czarnocina pedałuję do wsi Kotliny.
Znajduje się tu zbiornik wodny, który utworzono w 2001 roku z wód rzeki o nazwie Miazga.
To atrakcyjne miejsce w gminie Brójce, które także znam dobrze z kilkunastu poprzednich wojaży. Zobacz np. WYCIECZKA Nr 139.
Blisko zbiornika stoi dawny dom młynarza, który spalił się 8 stycznia 2017 roku. 
Z Kotlin śmigam do wsi Karpin, gdzie trwa remont drogi woj. nr 713.
Przejazd w stronę Kurowic nie jest możliwy, trwa bowiem budowa mostu nad rzeką Miazga.
Jadę przez Karpin do wsi Borowa.
Jest tu znakomita droga, która ciągnie się na północ do torów Kolei Fabryczno-Łódzkiej.
Borowa - pociąg techniczny na trasie do Koluszek.
Wjeżdżam do Koluszek drogą woj. nr 716.
Pędzę z górki przez Stare Koluszki do zbiornika we wsi Bogdanka.
Jest to duży staw, który utworzono poprzez spiętrzenie wody na rzece Mroga.
Zbiornik należy do obwodu rybackiego rzeki Mrogi nr 1, którego opiekunem jest Koło PZW nr 012 Brzeziny. Można tu złowić karpia, lina, leszcza i amura.
Z Bogdanki przemieszczam się nad zbiornik w Lisowicach. Po jego płd.-wsch. stronie wybudowano drewniany pomost. 
Akwen położony jest w malowniczej okolicy w otoczeniu lasu.
Obecnie trwają prace przy budowie nowej kładki nad Mrogą.  
Zbiornik zaporowy Lisowice powstał w latach 50-tych XX wieku na rzece Mroga. Odwiedzałem to miejsce wiele razy ! Zobacz np. WYCIECZKA Nr 587.
Trwa remont i budowa nowych dróg wokół zalewu. W tym roku gotowe będą alejki, pomost, oświetlenie linii brzegowej, wiaty na ogniska i tarasy widokowe. 
Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy w Lisowicach staje się powoli najbardziej popularną miejscówką w najbliższej okolicy Łodzi. Większość prac wykonywana jest w ramach zadania "Projekt Lisowice", który współfinansowany jest z Funduszy Europejskich.
Z Lisowic kieruję się do wsi Kędziorki.
Jadę do Brzezin trasą szlaku rowerowego "Z Brzezin do Mrogi". Na ul. Kościuszki skręcam w szosę na Stryków.
Rzucam okiem na opuszczony drewniak przy ul. Strykowskiej.
Pomykam dalej przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich.
W tej okolicy są idealne warunki do uprawiania aktywnej turystyki rowerowej. Na trasie do wsi Buczek można się rozpędzić nawet do 50 km/h !
Farma Bii - nowy pensjonat przy Lesie Janinowskim.
Autostrada A-1 we wsi Sierżnia.
Rewelacyjna trasa rowerowa na odcinku Sierżnia - Warszewice.
Autostrada A-2 na granicy Cesarki i Strykowa.
Zalew na Moszczenicy w Strykowie.
Odpoczywam nad akwenem i opalam się w blasku wiosennego słońca. Tego mi dzisiaj było trzeba !
Zbiornik wodny w Strykowie powstał w 1990 roku. Lustro wody zajmuje powierzchnię 12,6 ha. Miasto i okolice poznałem w 2011 roku podczas WYCIECZKI Nr 44.
Szczawin - atrakcyjny do fotografowania fragment autostrady A-2.
Mr SCOTT we wsi Samotnik gm. Zgierz. Lubię te moje samotne wycieczki, bo mogę odkrywać nowe miejsca we własnym tempie. Nie muszę się spieszyć, ani czekać na innych. Mogę zatrzymać się kiedy chcę i podziwiać to, co mnie interesuje.
Smardzew - staw na rzece Czerniawka. Zobacz więcej WYCIECZKA Nr 317.
Dąbrówka Sowice - przedwojenny dom przy ul. Ogrodowej.
Staw Malinka w Zgierzu na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego "Malinka".
Zgierz ul. Łódzka - remont wiaduktu kolejowego.
Łódź ul. Zgierska - staw nad rzeką Sokołówka.
"Pokochaj Łódź na Instagram.com" - baner reklamowy przy ul. Pojezierska/Zgierska.
Ulica Zachodnia i osiedle bloków mieszkalnych z lat 50-tych XX wieku.
Plac Wolności - centralny plac mojego miasta, położony u północnego wylotu ulicy Piotrkowskiej. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Łodzi, które przez lata pełniło różne funkcje i przechodziło liczne transformacje.
W zabytkowej kamienicy przy Placu Wolności 2 znajduje się Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego. Od 1830 roku nieprzerwanie działa w tym miejscu najstarsza łódzka apteka.
W tej kamienicy w kancelarii rejenta Apolinarego Karnawalskiego w latach od 1929-1939 pracowała Zofia Hertz, która przed wojną była pierwszą kobietą notariuszem w Polsce. Zofia Hertz była żołnierzem armii generała Władysława Andersa oraz współzałożycielem Instytutu Literackiego w Paryżu. Jego szefem był Jerzy Giedroyć. Tablicę jej pamięci odsłonięto w 2015 roku.
Piotrkowska - najpiękniejsza ulica świata !
Pomnik Artura Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej 78. Pomnik jest częścią "Galerii Wielkich Łodzian", która od 1999 roku zdobi ul. Piotrkowską wykonywanymi w brązie rzeźbami plenerowymi stojącymi na chodnikach, upamiętniającymi sławne osoby związane z Łodzią. 
Pomnik został odsłonięty 23 września 2000 roku z okazji Światowego Spotkania Łodzian.
Gabloty przy ul. Piotrkowskiej 104 z plakatami dot. profilaktyki związanej z coronavirus Covid-19.
Od miesiąca trwa zakrojony na światową skalę eksperyment na ludziach. Istnieje teoria, wg której wirus nie istnieje, a pandemia miała zostać wywołana celowo, by przyspieszyć masowe wdrożenie inżynierii społecznej, czyli tzw. Nowy Porządek Świata (NWO). Polskie społeczeństwo jest sparaliżowane przez liczne zakazy, które naruszają podstawowe prawo do wolności.
Ławeczka Tuwima przy ul. Piotrkowskiej 104 – pomnik odsłonięty 10 kwietnia 1999 roku przed Pałacem Juliusza Heinzla.
"Ministerstwo Śledzia i Wódki" - nowa knajpa przy ul. Piotrkowskiej 111. Chyba tylko to ministerstwo może nas uchronić przed wirusem !
Kufer Reymonta - pomnik przy ul. Piotrkowskiej 133. "Na kuferku przysiadł w Łodzi, zapisuje coś od rana. Tu chce zostać, nie odchodzi, tu jest Ziemia Obiecana" - wiersz Eugeniusza Dolata.
 "Red Tower" ul. Piotrkowska 148/150. Budynek ma 80 m wysokości i jest jednym z najwyższych budynków w Łodzi.
"Łódzki Manhattan" i budynki przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i al. Piłsudskiego.
Pomnik "Jednorożca" przy ul. Piotrkowskiej 165/169, "Stajnia jednorożców" przy al. Mickiewicza i nowy hotel "Hampton by Hilton Łódź City Center".
Mam nadzieję, że dzisiejszą aktywnością "zaraziłem" wiele osób, bo przecież udowodniłem, że rowerowy "Szlak Pięciu Akwenów im. Mr Scott'a" to malownicza trasa rowerowa, która łączy pięć popularnych akwenów wodnych. Szlak ten jest idealny dla tych wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i chcą podziwiać piękne krajobrazy.
Serdecznie zapraszam na trasę i szerokości życzę !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Postaw kawę dla Mr SCOTT'a !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger