Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach.
Znajdziesz tu zdjęcia, filmy, opisy tras i ślady GPS.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 531 - Kurzeszyn i Nowy Dwór

TRASA WYCIECZKI i DANE STATYSTYCZNE : 
Łódź - Bedoń Przykościelny- Bedoń - Ignaców - Janówka - Justynów - Gałków Mały - Gałków Duży - Borowa - Kaletnik - Żakowice - Koluszki - Słotwiny - Redzeń Nowy - Regny - Budziszewice - Stary Józefów - Mierzno - Rękawiec - Żelechlin - Żelechlinek - Sokołówka - Petrynów - Radwanka - Byliny Nowe - Dziurdzioły - Boguszyce - Rawa Mazowiecka - Konopnica - Julianów - Jakubów - Helenów - Kurzeszyn - Wołucza - Nowy Dwór - Nowy Dwór Parcela - Stara Rawa - Kolonia Starorawska - Nowy Kawęczyn - Nowy Dwór Parcela - Dukaczew - Marianów - Kwasowiec - Zglinna Duża - Zalesie - Żelazna - Borysław - Janisławice - Gzów - Słupia - Krosnowa - Winna Góra - Podłęcze - Kotulin - Zacywilki - Kołacinek - Kołacin - Koziołki - Wola Cyrusowa - Kolonia Wola Cyrusowa - Kolonia Niesułków - Niesułków - Stryków - Smolice - Swędów - Szczawin - Glinnik - Samotnik - Smardzew - Nowe Łagiewniki - Łódź - Zgierz - Łódź
[12.02.2017. - 184,1 km, 22,5 km/h, 8:10:16]
ZDJĘCIA              FILMY                GPS 
Mr SCOTT jedzie do Kurzeszyna i Nowego Dworu ! Trasa WYCIECZKI Nr 531.
W tym roku na zimę w moim mieście nie ma co narzekać ! Od dwóch tygodni utrzymują się mocno minusowe temperatury, śnieg prószy tylko w nocy i dzięki temu można śmigać rowerkiem po głównych drogach.
Dziś niedziela, ulice wyludnione, warunki na drogach bardzo dobre, także ruszam po nowe przygody ! Zaczynam od popatrzenia na odnowioną kamienicę mieszczańską, która wypełnia narożnik ulic Kilińskiego 113 i Nawrot.
Monumentalna kamienica należała do Józefa Włodarskiego. Wcześniej, około 1896 r. właścicielką nieruchomości była Amelia Wizner (dobudowała trzecie piętro do istniejącego budynku oraz wzniosła trzypiętrową oficynę). Po niej kolejnym gospodarzem był Juliusz Kaiser, który to w 1901 roku wybudował przy zbiegu w/w ulic dwupiętrowy, murowany dom i parterowy sklep. Budowa była realizowana według planów architekta Alvila Jankau.
Przejeżdżam po ul. Nawrot do skrzyżowania z ul. Targową i skręcam na południe.
Przy ulicy Targowej 29 stoi zabytkowy dom zbudowany z drewna modrzewiowego, który jest bardzo cennym reliktem dawnego budownictwa mojego miasta.
Tablica informacyjna : "Budynek zabytkowy datowany po 1840 r. zbudowany z drewna modrzewiowego i osadowiony na unikalnych fundamentach. Powierzchnia zabudowy 228,6 m kw, kubatura budynku 1657,35 mq. W pierwszych latach mieściła się tutaj karczma z zajazdem. W początkach XX w. - typowy dom łódzkich robotników. Pierwszym udokumentowanym właścicielem (1912 r.) był Władysław Szymankiewicz /1867-1947/. Do 2000 r. właścicielami byli bracia Zdzisław, Jerzy i Witold Owczarkowie. W obecnej chwili jest własnością małżeństwa Ireny i Janusza Kin. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków miejskich i chroniony prawem. Akty wandalizmu dokonywane na obiekcie będą ścigane sądownie".
Moje miasto Łódź - południowa pierzeja alei Piłsudskiego (w tle wieżowce Spółdzielni Mieszkaniowej "Śródmieście" - tzw. łódzki Manhattan).
Kieruję się al. Piłsudskiego pod budynek przy ul. Wodnej 40, gdzie mieści się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, czyli San-epid. 
Punktualnie o godz. 9:00 stawiają się na zbiórkę Bernard "Rockrider" oraz Konrad "Siwy koń". Pojedziemy dziś moją trasą na wycieczkę do wsi Kurzeszyn w powiecie rawskim. To nasza kolejna eskapada w ramach mojego projektu KAMANDA Mr SCOTT'a jedzie do... Tydzień temu zaliczyliśmy fantastyczny ujazd z dystansem ponad 201 km, a wcześniej mnóstwo rewelacyjnych wycieczek !!! Zobacz mój drugi blog Mr SCOTT pojechał do...
NA  TRASIE  DO  KURZESZYNA
Z Łodzi dojeżdżamy do Gałkowa Dużego i kierujemy się do Koluszek.
W Koluszkach wyjeżdżamy na drogę woj. nr 715. Jedziemy przez Słotwiny do wsi Regny.
Pedałujemy pustą szosą do Budziszewic.
Nowy skwer w centrum Budziszewice.
Obelisk "Pamięci ppor. Kazimierza Piechowiaka lekarza i oficera Armii Krajowej zamordowanego przez hitlerowców w 1942 roku. Mieszkańcy gminy 2016 r.".
Remiza strażacka i "Tablica pamiątkowa z okazji 90-lecia powstania O.S.P. ufundowana przez mieszkańców gminy Budziszewice 12.08.2008 r.".
Za Budziszewicami warunki drogowe znacznie się pogarszają.
Koledzy jakoś się ociągają, więc dojeżdżam samotnie do wsi Stary Józefów. Czekam na nich na przystanku. W międzyczasie wrzucam na ruszt drugie śniadanie, co dobrze wpływa na moje samopoczucie.
Potem już jako zgrane trio docieramy do osady Żelechlin.
Po paru minutach karnego kręcenia korbą, dojeżdżamy pod siedzibę Urzędu Gminy w Żelechlinku.
Cały czas poruszamy się trasą rowerowego "Szlaku Grunwaldzkiego". Mijamy rozjazd do wsi Stanisławów Lipski.
Boguszyce - most i młyn nad rzeką Rawka.
Rawa Mazowiecka - pamiątkowe zdjęcie pod charakterystycznym witaczem miasta.
Zamarznięty zalew Tatar i osiedle mieszkaniowe w Rawie Mazowieckiej.
Objeżdżamy cały akwen, poruszając się ostrożnie po zaśnieżonej ścieżce rowerowej.
Nad zalewem znajduje się Ośrodek sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej.
Okolice Rawy Maz. "oblepione" są upiornymi BAZAMI OBCYCH. To mocne potwierdzenie teorii spiskowej Mr SCOTT'a, który twierdzi, że "ONI są wszędzie" ! 👽
Przejeżdżamy przez miasto do mostu nad rzeką Rawka przy ul. Łowickiej.
Następnie zjeżdżamy z drogi woj. nr 707 na szosę techniczną, która biegnie wzdłuż trasy szybkiego ruchu S-8.
Powiem szczerze, że jestem zakochany w tych okolicach i bardzo lubię pomykać rowerkiem wzdłuż popularnej "Gierkówki" (zobacz przede wszystkim WYCIECZKĘ Nr 502). Pedałujemy przez wieś Konopnica.
Potem przez sioło o "łódzkiej" nazwie Julianów.
Następnie przez osadę Jakubów.
W Jakubowie odbijamy na wschód w stronę Kurzeszyna.
Przejeżdżamy przez miejscowość Helenów.
Za Helenowem droga wiedzie mocno z górki, wprost w zjawiskową aleję lipową.
W rewelacyjnej scenerii i bardzo szybko, docieramy wreszcie do celu dzisiejszej wycieczki. Rozpoczynamy zwiedzanie wsi Kurzeszyn, która położona jest w powiecie rawskim, w gminie Rawa Mazowiecka.
Droga dojazdowa do mostu nad rzeką Rawka. Jest to teren Rezerwatu Przyrody "Rawka".
Mój uniwersalny rower Scott Sportster P4, na którym od wielu lat poznaję nie tylko region łódzki. Obecnie mam założone antyprzebiciowe opony m-ki Kenda, która radzą sobie świetnie z każdą nawierzchnią ! 
Jazda figurowa na lodzie ! Szczęśliwi rowerzyści : Bernar "Rockrider" & Mr SCOTT.
Kaczki na rzece Rawka.
Zrujnowany jaz na odnodze rzeki Rawka.
Młyn elektryczny nad Rawką. Drogą obok młyna przebiega niebieski szlak rowerowy "Rawska ósemka" 🚲
Remiza strażacka OSP w Kurzeszynie.
Kapliczka z XIX wieku z figurą św. Jana Nepomucena.
Kurzeszyn jest typową ulicówką położoną wzdłuż drogi prowadzącej do Rawy Mazowieckiej. Wieś zamieszkuje ok. 750 osób.
Szkoła Podstawowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzeszynie. Przed wejściem ustawiona jest tablica "Szlak grodzisk Piastów Mazowieckich".
Rowerowy szlak ma długość 64 km i został wytyczony przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Rawki”. Szlak łączy dawne grodziska obronne zachowane na terenie gm. Rawa Mazowiecka i gm. Skierniewice. Mam nadzieję, że go kiedyś przejadę !
W centrum wsi znajduje się kamienny obelisk, upamiętniający ruch oporu i ofiary z czasów II wojny światowej.
"Członkom Armii Krajowej aresztowanym w 1943 roku w Kurzeszynie wywiezionym do Oświęcimia i poległym tam śmiercią męczeńską. Współtowarzysze Koło ZBOWiD. Społeczeństwo Kurzeszyna" i nazwiska 11 osób / "Osoby aresztowane 2 lipca 1943 i wywiezione do Oświęcimia" i nazwiska 16 osób.
"Chłopi żołnierze Armii Krajowej Obwodu "Sroka" - Skierniewice pod dow. pchr. Mariana Gajdowicza, na polach wsi Kurzeszyn, 24/25 marca 1943 r. przyjęli angielki zrzut broni i amunicji. Rankiem 2 lipca 1943 r. hitlerowcy ujęli 38 mieszkańców Kurzeszyna i okolicznych wiosek. Dalsza męczeńska droga wiodła ich przez więzienie w Tomaszowie Maz. do obozów koncentracyjnych. Część złożyła życie na Ołtarzu Ojczyzny. Obelisk zbudowano w 1980 r.".
Znak "Polska Walcząca" na obelisku – symbol w kształcie kotwicy, której człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. 
Kościół p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Kurzeszynie.
Świątynię zbudowano w latach 1922 – 1924 z datków parafian. Wzniesiony został na rzucie prostokąta zamkniętego nieco węższą apsydą, wg projektu Perkowskiego i Millera.
Kościół jest świątynią jednonawową, z dwuspadowym dachem. Jego fasadę wieńczy dzwonnica, zaś portal wejściowy - trójkątny szczyt, wsparty na dwóch kolumnach typu toskańskiego. W 1931 r. świątynię konsekrował kardynał Aleksander Kakowski.
Tablica na świątyni : "Polegli w latach 1918-1920 w obronie wiary i Ojczyzny. Swym bohaterom w 10-tą rocznicę odparcia bolszewików. Gmina Wałowice" i nazwisko 10. bohaterów.
Kościół oraz stojąca w jego pobliżu stara plebania, wpisane są do rejestrów zabytków woj. łódzkiego.
Figura Matki Boskiej oraz drewniany krzyż misyjny na placu przykościelnym.
Parafia w Kurzeszynie powstała w 1512 roku. Pierwszym kościołem we wsi był drewniany Dom Boży ufundowany i wyposażony przez jednego z władców Mazowsza. Kolejną, także drewnianą świątynię p.w. św. Katarzyny wzniósł w 1607 roku biskup łucki – Paweł Wołucki. Kościół ów przetrwał do I wojny światowej, kiedy to w 1914 r. spłonął w wyniku działań wojennych, będących częścią bitwy nad Rawką.
Obok kościoła stoi dom mieszkalny - dawna organistówka.
Na terenie gospodarstwa parafialnego zachowała się drewniana stodoła z lat 30-tych XX wieku.
Dworek z lat 20-tych XX wieku w Kurzeszynie.
Droga wojewódzka nr 707 w Kurzeszynie, przy której znajdują się najważniejsze obiekty wsi.
Figura Matki Bożej przy drewnianym krzyżu ustawionym obok DW 707.
Cmentarz parafialny w Kurzeszynie.
Zachowany filar po dawnej bramie wejściowej z początków XX wieku.
Tablica epitafijna na filarze bramy pamięci Walentego Lenka, który zmarł w kwietniu 1843 roku.
Grobowiec rodziny Chojeckich.
Stanisław Chojecki - żołnierz Wojska Polskiego, który poległ w 1942 roku.
Grobowiec rodziny Wodnickich.
Figura Matki Bożej na grobowcu rodziny Fijałkowskich.
Zniszczona figura Jezusa na pomniku wystawionym dla "Ś.P. Marya z Roszkowskich Rayzacher, żyła lat 22 zmarła d. 20 listopada 1876 r. W ciężkim i nieutulonym żalu pozostał mąż po stracie najlepszej i najczulszej żony, kładąc łzami zroszony kamień prosi o westchnienie za jej duszę".
Pomnik z czarnego marmuru z 1902 roku na mogile, gdzie spoczywają dawni właściciele majątku Kurzeszyn : Lucjan Rayzacher, zmarł 28 września 1902 r. i Jakub Rayzacher, zmarł 11 maja 1915 roku.
Stare pomniki na grobach członków rodziny Rayzacher.
"Ś.P. Apolonija z Bykowskich Rayzacher przeżywszy lat 61 zmarła 9 sierpnia 1896 r. Najlepszej Matce wdzięczni synowie". Była to założycielka miejscowej szkoły. Starsi mieszkańcy wspominają Apolonię Rayzacher jako wspaniałą wychowawczynię, opiekunkę, pielęgniarkę i osobę, która miała duży wpływ na życie Kurzeszyna i okolic.
Pomnik na grobie Marii Rayzacher - także nauczycielki, która zmarła w 1952 roku.
Stary pomnik z nieczytelnymi inskrypcjami.
Resztki nagrobka na mogile Jakóba Bykowskiego.
Płyta nagrobna z 1875 roku na mogile rodziny Stamirowskich.
"Ś.P. Ks. Bronisław Stawicki Prałat honorowy Jego Świętobliwości Dziekan Łowicki Św. Ducha, długoletni proboszcz Parafii w Chodakowie, Sochaczewie i Łowiczu, żył lat 73, zm. 12.02.1997". Ksiądz urodził się 10 lipca 1924 roku w Kurzeszynie. 
Pomnik z pochylonym krzyżem na grobie Krzysia Kaszubskiego - 10-letniego chłopca.
Grób Rodziny Chojeckich.
"Ś.P. Ks. Józef Sołtyszewski Proboszcz Parafii Kurzeszyn żył lat 30 zmarł 3.VII.1900 r. Reqisescat in pace".
"Ś.P. Ignacy Słupecki wł. dóbr Niwna prawdziwy Polak ur. 8 lipca 1817 r. za. 4 listop. 1888 r. żył lat 72".
Grobowiec rodziny Papież, gdzie spoczywa m.in. "Jan Papież 20.05.1912-17.06.1944 żołnierz AK zamordowany w obozie Oświęcim". 
Pomnik na grobie Mateusza Chojeckiego z 1907 roku.
"D.O.M. Ś.P. Eufemia z Ossowskich Gostomska zmarła w d. 15 czerwca 1882 r. w 47 roku życia po trudach i cierpieniach żywota. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie".
Po zwiedzeniu cmentarza wyjeżdżamy z Kurzeszyna szosą skierniewicką.
Dojeżdżamy pod pomnik we wsi Wołucza. Bernard jest nim bardzo zainteresowany, ponieważ upamiętnia osobę o takim samym nazwisko jak jego !
"Maria Grzegorzewska ur. 18.IV.1888 w Wołuczy, zm. 7.V.1967 w Warszawie. Twórca polskiej pedagogiki specjalnej".
W Wołuczy skręcamy w boczną drogę, po której przebiegają dwa piesze szlaki turystyczne : szlak Boguszyce - Nieborów oraz szlak Nowy Kurzeszyn -Puszcza Mariańska.
Pedałujemy z górki wprost do wsi Nowy Dwór. To drugi z celów dzisiejszej eskapady ! KAMANDA Mr SCOTT'a w Nowym Dworze.
Wykorzystujemy wspaniałą scenerią do wykonania zimowej sesji fotograficznej. W akcji Mr SCOTT !
Zjeżdżamy ze wzgórza po mocno oblodzonej drodze. Jadę zaśnieżonym poboczem, dla pewności podpieram się nogą i dzięki temu udaje mi się uniknąć upadku.
Nowy Dwór położony jest w powiecie skierniewickim, w gminie Nowy Kawęczyn. Mieszka tu obecnie ponad 130 osób.
Była to dawna rezydencja myśliwska książąt mazowieckich, w późniejszym czasie również królów polskich. W 1440 roku zmarł tutaj jeden z władców Mazowsza – książę rawski, gostyński i sochaczewski. Kapliczka w centrum wsi.
Nowy Dwór jest typową wsią rolniczą, a mieszkańcy zajmują się głównie pracą w przydomowych gospodarstwach.
Okolicę stanowią głównie pola uprawne, którą ciągną się na wschód do łąk nad rzeką Rawką.
Remiza strażacka OSP Nowy Dwór.
Wjeżdżamy na teren sąsiedniej osady Nowy Dwór Parcela, która została założona po zakończeniu II wojny światowej.
Ogromna topola przy skrzyżowaniu z drogą na trasie Stara Rawa-Raducz.
Dawne czworaki w Nowym Dworze. Obecnie z wyremontowaną elewacją. Prawie każdy mieszkaniec posiada telewizję satelitarną !
Aleja drzew prowadząca na teren zespołu dworskiego.
Przez Nowy Dwór przebiega trasa czarnego, rowerowego "Szlaku Grodzisk Księstwa Rawskiego".
Mr SCOTT na drewnianym moście nad rzeką Rawka.
Rawka jest prawym dopływem Bzury i ma długość 89,8 km oraz dorzecze o powierzchni 1192 km.
Rawka stanowi III stopień trudności dla kajakarzy i przypomina rzeki o charakterze górskim. Z bystrym nurtem, czystą i dobrze natlenioną wodą, wspaniałą florą i fauną, porównywana jest do takich rzek jak Krutynia czy Czarna Hańcza.
"Rezerwat Przyrody "Rawka" to największy obszarowo rezerwat na terenie woj. łódzkiego.
Most nad Rawką w Nowym Dworze (widok od strony Raducza).
Dobrze zaopatrzony sklep w Nowym Dworze.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Antoniego Grabowskiego - Nowy Dwór Parcela 61. 
Dziarskie dziewczyny z Nowego Dworu.
Główna brama wjazdowa na teren zespołu dworskiego.
Tablica na parkanie "Nowy Dwór Klinika rehabilitacji. Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej".
Osiedle mieszkaniowe na terenie osady Nowy Dwór Parcela.
Brama wjazdowa na teren dawnego folwarku.
Aleja prowadząca do miejscowego dworu.
Tablica w parku z mapą okolic Skierniewic. Nowy Dwór położony jest na Równinie Łowicko - Błońskiej.  
Tablica edukacyjna "Ptaki mieszkające w parku".
Lodownia dworska, czyli ziemianka, w której przechowywano żywność.
Dwór w Nowym Dworze powstał w latach 20. XX wieku i został zbudowany przez ówczesnego właściciela majątku po tym, jak wycofujące się w 1918 r. wojska niemieckie spaliły pochodzący z połowy XIX stulecia drewniany dworek.
Budynek dworu zbudowano z cegły w typowym polskim stylu dworskim, a jego dach mansardowy pokryty jest dachówką.
Obecnie w dworku mieści się prywatna klinika, zajmująca się rehabilitacją osób z chorobami kręgosłupa.
Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez sympatyczną panią z recepcji. Mogłem się nawet rozsiąść w stylowym fotelu i poczuć jak hrabia Stefan Okęcki, który był właścicielem okolicznych dóbr do czasu wybuchu II wojny światowej.
W dolnej części dworu znajdują się gabinety zabiegowe i lekarskie o unikalnym wystroju, przytulnym salonem z kominkiem oraz biblioteką.
Właściciele kliniki zadbali o unikatowy wystrój wnętrz dworskich.
Oprócz zabytkowych mebli, na ścianach zawieszone są fotografie dokumentujące historię życia członków rodziny Okęckich.
W górnej części dworu zlokalizowane są pokoje gościnne.
Dwór otoczony jest parkiem krajobrazowym. Zieleniec został założony w stylu angielskim w 1926 roku wg projektu Stefana Celichowskiego.
Po obejrzeniu dworu wyjeżdżamy na szosę prowadzącą na Starą Rawę.
Teren wokół drogi zajmuje Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa Nowy Dwór Sp. z o.o..
Współczesna posiadłość jednego z zamożnych mieszkańców Nowego Dworu.
Kończymy zwiedzanie Nowego Dworu i jedziemy dalej do... !!!
Wjeżdżamy do miejscowości stara Rawa, którą znam dobrze z WYCIECZKI Nr 272.
Centrum Starej Rawy - kościół i biblioteka.
Przy skrzyżowaniu ustawiona jest tablica edukacyjna "Bolimowski Park Krajobrazowy. Stara Rawa".
Ozdobą wsi jest kościół p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, który został wzniesiony w latach 1731- 1751 z fundacji arcybiskupa gnieźnieńskiego Teodora Potockiego - Prymasa Polski.
Jest to kościół orientowany, modrzewiowy, konstrukcji zrębowej, jednonawowy. Na belce tęczowej znajduje się krucyfiks z 1540 roku. 
Obok świątyni stoi okazały "Grobowiec Rodziny Prandotów Trzcińskich".  
W jego górnej części przytwierdzona jest tablica z jasnego piaskowca z napisem : "Ś.P. Filip Prandota Trzciński z 3em swym małych dziecinek. Ostatni z Rodu Prandotów, dziedzic Trzcianny żył lat 61 zm. 20 maja 1900 roku. Pozostała żona i wychowańcy proszą o Zdrowaś Marya".
"Ś.P. Piotr Trzciński żył lat 22 spoczywa w Szadryńsku gdzie zmarł 26 sierpnia 1866 roku. Spokój Jego duszy. | Ś.P. Michalina z Trzcińskich Brinken dziedziczka Strzybogi żyła lat 38, zmarła 10 listopada 1871 roku. Pozostałe dzieci proszą o Zdrowaś Marya".
"Ś.P. Adam Prandota Trzciński dziedzic Trzcianny żył lat 65 zm. 23 lipca 1862 roku i żona jego Ś.P. Franciszka z Radeckich Trzcińska żyła lat 89 zm. 22 grudnia 1891 roku. Spokój Ich cieniom".
Po wschodniej stronie świątyni znajduje się pomnik nagrobny w kształcie wolnostojącej kolumny.
Został wystawiony "Felicyssymie z Wyroziemskich Lemańskiej, która przeżywszy lat 58 umarła dnia 8 października 1850 r. Mąż tę pamiątkę poświęca". Felicjana Antonina z Wróblewskich Lemańska, wdowa po Antonim Rüflingu, była drugą żoną Jana Szymona Lemańskiego - dziedzica wsi Suliszew w gminie Nowy Kawęczyn.
"Wykonanie prac konserwatorskich nagrobka Felicyssimy z Wyroziemskich Lemańskiej znajdującego się na cmentarzu przykościelnym w Starej Rawie zostało wykonane przy udziale środków Gminy Nowy Kawęczyn".
Zabytkowa plebania przy kościele w Starej Rawie.
POWRÓT  DO  ŁODZI
Ze Starej Rawy kierujemy się na wschód do osady Kolonia Starorawska.
Po chwili docieramy do wsi gminnej Nowy Kawęczyn.
Wyjeżdżamy na krótko na drogę woj. nr 707 i skręcamy na wschód na Dukaczew.
Dawna szkoła w Dukaczewie, którą zbudowano w 1937 roku.
Następnie przejeżdżamy przez osadę Marianów. We wsi Kwasowiec skręcamy na południe.
Szybkim tempem docieramy do rozjazdu, który prowadzi do wsi Żelazna.
Jest to trasa niebieskiego szlaku rowerowego "Ziemi Rawskiej". W zimie jak to w zimie - szybko zapada zmrok i od wsi Zalesie nie robię już żadnych zdjęć. Skupiam się tylko i wyłącznie na równym, miarowym kręceniu korbą i oszczędzam siły "wożąc się na kołach" młodszych kolegów.

 
Około godz. 22 meldujemy się w Łodzi na terenie targowiska "Zielony Rynek" przy Placu Barlickiego. Kończymy tę zimową wycieczkę w doskonałych humorach i dobrej dyspozycji.
Przejechaliśmy dziś ponad 184 km i to była fantastyczna przygoda !!! 😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger