Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach.
Znajdziesz tu opisy tras i ślady GPS.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 422 "Brzeziny-Ozorków-Parzęczew"

TRASA WYCIECZKI i DANE STATYSTYCZNE

Łódź (Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Uniwersytecka, Rondo Solidarności, Pomorska, Frezjowa, Transmisyjna, Rokicińska, Malownicza, Rataja) - Bedoń Przykościelny - Jordanów - Małczew - Brzeziny - Tadzin - Dąbrówka Duża - Niesułków Kolonia - Niesułków - Stryków - Smolice - Kębliny - Wola Branicka - Warszyce - Bądków - Celestynów - Modlna - Sokolniki Parcela - Maszkowice - Helenów - Ozorków - Wytrzyszczki- Parzęczew - Ignacew Rozlazły - Florentynów - Mariampol - Stare Krasnodęby - Karolew - Nakielnica - Ruda Bugaj - Aleksandrów Łódzki - Rąbień - Konstantynów Łódzki - Łódź (Konstantynowska, Legionów, Zielona, al.1 Maja, Pogonowskiego) 

[07.10.2015. - 114 km, 27,9 km/h, 4:05:07 h]

ZDJĘCIA          GPS

Mr SCOTT jedzie do... Trasa WYCIECZKI Nr 422.
Kolejną wycieczkę rozpoczynam przy ul. Kilińskiego 26 (skrzyżowanie z ul. Rewolucji 1905 r.). Od tygodnia możemy podziwiać w Łodzi nowy mural, którego autorem jest Alexis Diaz, artysta z Puerto Rico.
Jego tytuł brzmi "Sentir" / "Czuć". To co wyróżnia ten mural z grona innych - to technika jego wykonania. Artysta użył tradycyjnego tuszu, który precyzyjnie nakładał na elewację cienkim pędzlem. Prace trwały ponad miesiąc !
Malowidło przedstawia hybrydy łączące elementy ciała ludzkiego ze zwierzętami, a raczej "stany przejściowe", przemiany, którym owe dziwne stwory ulegają. 
Po muralowym początku wsiadam na rower marki Scott i pedałują do granicy miasta przy ul.Rataja.
Od paru dni mam możliwość testowania wyścigowy model Scott Foil Team Issue 2016. Jego amatorską ocenę pozostawiłem na kartach poprzedniej eskapady. Rower jest piękny i jeździ się na nim wyśmienicie !
Bicykl stworzony jest do szybkiej jazdy, więc bez zbędnych ceregieli i bardzo sprawnie docieram do Brzezin.
Ten rower kocha szosę, tak więc decyduję się dziś na jazdę po równej jak stół drodze woj. nr 708. Trasę z Brzezin do Ozorkowa opisałem podczas WYCIECZKI Nr 212.
Przy szosie powstał nowy obiekt - nowoczesna siedziba Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach.
Wjeżdżam na teren jednostki i oglądam super remizę strażacką. Mój kosmiczny bicykl zwraca uwagę robotników układających kostkę brukową. Oglądają rower i zachwycają się jego kształtem i komponentami. Kiedy mówię im ile trzeba za niego zapłacić, prawie mdleją z wrażenia !
Po chwili rozmowy z sympatycznymi robotnikami, wracam na szlak. Wjeżdżam na teren Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.
Przy DW 708 pojawiła się nowa tablica z logo PKWŁ. Pod planszą zawieszono tabliczkę szlaku "Front wschodni 1914-18", który przebiega przez teren całego woj.łódzkiego.
Jazda na takiej maszynie to prawdziwa frajda ! Ale prawda jest taka, że wcale nie mam ani siły, ani ochoty na kolarskie wyścigi. Utrzymywanie stałego tempa na poziomie +/- 35 km/h i kręcenie korbą non-stop, to zajęcie nie dla mnie !!! 
Co z tego, że bardzo szybko dojeżdżam do Strykowa, skoro ciemno mi się robi przed oczami z nadmiernego wysiłku...
Strefa ekonomiczna przy DW 708 w Strykowie.
Ja tam jednak wolę tą swoją aktywną turystykę rowerową : kiedy mogę, to ostro kręcę korbą, ale lubię się po drodze gdzieś zatrzymać, podziwiać krajobrazy, czy też zrobić zdjęcie jakiemuś obiektowi, który akurat mnie zaciekawił. Dlatego też wrzucam na luz i już dalej tak nie pędzę.
DW nr 708 we wsi Bądków i podjazd na wzniesienie do wsi Celestynów.
Leśny parking przy DW 708 we wsi Celestynów. Całkiem niedawno ustawiono tam tablicę z mapą administracyjną Nadleśnictwa Grotniki.
Wieś Modlna i zabytkowy kościół pw. Bożego Ciała.
Tu także pojawił się nowy obiekt : tablica z historią kościoła w Modlnej (zobacz koniecznie WYCIECZKĘ Nr 113).
Od wyjazdu z Modlnej się jednak nie oszczędzam i bardzo szybko dojeżdżam do Ozorkowa.
Następnie pędzę do Parzęczewa.
Zachwyciły mnie fioletowe kwiatki na parapetach okien Centrum Odnowy Wsi przy ul.Ozorkowskiej.
Z Parzęczewa kieruję się na południe. Jadę trasą Łódzkiej Magistrali Rowerowej, która wiedzie m.in. przez lasy w okolicy wsi Ignacew Podleśny.
Piękne sarenki na polach wsi Florentynów.
Scott Foil Team Issue w leśnej scenerii. Bardzo mi się podoba zestawienie kolorów roweru i malowanie ramy.
"Scott" to obecnie marka szwajcarska, ale założycielem firmy był w 1958 roku Amerykanin Ed Scott. Na zdjęciu flaga USA na terenie poligonu "Go-System" we wsi Karolew.
Scott Foil Team Issue nad rzeką Bzurą w Rudzie Bugaj.
Scott Foil Team Issue w pełnej krasie (pod kolorową ścianą Aleksandrów Łódzki, ul.Daszyńskiego).
W Aleksandrowie Łódzkim wyjeżdżam na drogę krajową nr 71. Jadę do osiedla "Zielony Romanów", które znajduje się na granicy z Rąbieniem. Ścianę garaży pokrywa graffiti, które fotografowałem już podczas WYCIECZKI Nr 331.
No dobra ! Podam jeszcze parę danych dot. tego pięknego bicykla. No to "Start" !!!
Waga tylko 6.96 kg dzięki ramie i widelcowi  FOIL z włókien HMX.
Stery : Syncros Integrated, kierownica : Syncros Carbon FOIL Combo, mostek : Syncros Carbon FOIL, sztyca : Syncros FOIL aero Carbon.
Przerzutka tył : Shimano Dura-Ace RD-9000 22 Speed, przerzutka przód : Shimano Dura-Ace FD-9000.
Manetki : Shimano Dura-Ace ST-9000 Dual control 22 Speed, hamulce : Shimano Dura Ace BR-9010 / 6810 rear, Super SLR Dual pivot / Direct mount.
Siodło : Prologo Zero II Titanium, łańcuch : Shimano Dura-Ace CN-HG900, kaseta : Shimano Dura-Ace CS-9000.
Obręcze : Zipp 60 Clincher 18 Front / 24 Rear, opony : Continental Grand Prix 4000 S II 700x23C.
"Finish" ! Scott Foil to prawdziwy lider na wyścigowych trasach. 
Wyrobił swoją markę jako zwycięzca etapowy w Tour de France oraz triumfator w wyścigach Milan San Remo i Liege Bastogne Liege.
Z Rąbienia błyskawicznie dojeżdżam do Konstantynowa Łódzkiego.
Na Placu Tadeusza Kościuszki pojawiła się nowa atrakcja - zegar słoneczny.
W tej części Placu Kościuszki znajduje się także fontanna w kształcie czółenka.
Z popularnego "Kanzas" szybko dojeżdżam do Łodzi. Zachwycam się kolorami drzewa, które rośnie przy ul.Konstantynowskiej.
Na ostatnie chwile jesiennej wycieczki, zajeżdżam na Stare Polesie. Wchodzę na nowe boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 26 im.Armii Łódź. Przez 15 lat mieszkałem w tej okolicy, więc "nie pękam", bo znam tu chyba każdego dzieciaka.
Oglądam z zaciekawieniem nowy mural, jaki pojawił się parę dni temu na ścianie kamienicy przy ul.Pogonowskiego 35. Dzieło pt. "Dyskusja o muralach" powstało w ramach projektu "OFF Galeria".
Malowidło nawiązuje do do płótna Jerzego Krawczyka "Myśli o działaniu, myśli o myśleniu". Jego autorami są : MEISAL461 aka MEISAL LASIEM – łódzki artysta urodzony w 1981, działający aktywnie od 1996 roku oraz OVCA.
Pod muralem zawieszono tablicę z informacjami dot. projektu "OFF Galeria 2015". Generalnie chodzi o to, aby dzieła mistrzów tradycyjnego malarstwa sztalugowego, stały się inspiracją do tworzenia współczesnych murali.
Pojawienie się takiego roweru, wzbudziło oczywiście wśród miejscowych chłopców duże zainteresowanie ! 11-letni Bartek osobiście sprawdził, jak lekkim bicyklem jest Scott Foil Team Issue 😀
Przy okazji oglądam jeszcze ciekawe graffiti, jakie namalowane są na ścianach otaczających boisko SP nr 26. W 2010 roku odbyła się w tym miejscu plenerowa impreza pod patronatem Fundacji Urban Forms, podczas której szare i smutne dotąd ściany, zapełniły się kolorowymi obrazami. Na zdjęciu "Jagodowa dziewczyna" - autor NETI (Natalia Rak).
"Łódzka Pocahontas" - fenomenalny mural autorstwa Natalii Rak (zobacz więcej WYCIECZKA Nr 226)
"Szeryf Lucky Luck" - wspólna praca artystów Etam Cru, Bary, Raku, Krik, Otecki oraz Gregor.
To była mimo wszystko bardzo fajna przejażdżka ! Żegna się z Wami Mr SCOTT, super rower Scott oraz "Pożeracze kilometrów" - mural artystów Krik & Gregor ! 😎

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger