Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 304 "Testy rowerów SCOTT - niedziela"

TRASA : Łódź - jazda w terenie po Lesie Łagiewnickim
 [19.10.2014. - 17,42 km, 10,8 km/h, 1:36:29 h] 
Mr SCOTT jedzie do... test rowerów MTB m-ki Scott !!! Trasa WYCIECZKI Nr 304 (-:
To nie koniec atrakcji związanych z trzydniową imprezą "Scott on Tour" w Łodzi ! Pojawiła się niepowtarzalna okazja, z której grzechem byłoby nie skorzystać ! Po zakończeniu testów rowerów szosowych, Mr SCOTT pojeździł sobie na kilku topowych modelach rowerów MTB (-:
Szczególnie do gustu, przypadł mi czerwony egzemplarz modelu Scott Gambler, który producent wyposażył w większe koła o średnicy 27,5 cm. Rower wyróżnia się przepiękną geometrią ramy i kolorystyką, która idealnie przypasowała do nowego stroju, który Mr SCOTT otrzymał w prezencie od organizatorów imprezy. Jeszcze raz serdeczne podziękowania (-:
Kilka rundek wokół stawu w Arturówku wystarczyło, aby przekonać się, że jest to doskonały sprzęt do uprawiania kolarstwa górskiego. "Regulowana geometria, centralnie umieszczona masa, haki ids-X, wysoko umieszczony główny punkt obrotu i zawieszenie floating link", to niektóre z cech pozwalających zaliczyć Scott Gambler do elity światowych rowerów downhill & freeride.
Potem przyszła pora na pedałowanie na rewelacyjnych modelach Scott Spark. Podobnie jak Gambler, charakteryzują się one niewielką wagą i bardzo dobrym przyśpieszeniem.
Obydwa modele rowerów spisują się doskonale nie tylko w terenie, ale radzą sobie wyśmienicie także na twardej nawierzchni. Jazda na tych bicyklach, to prawdziwe spełnienie marzeń !
W trakcie niedzielnej imprezy miałem też okazję poznać osobiście wielu rowerzystów, którzy na co dzień obserwują poczynania Mr SCOTT'a poprzez fanpage na portalu facebook i blog Mr SCOTT jedzie do... (-:
Szczególnie sympatycznie przebiegało spotkanie z Sebastianem (po prawej stronie) i Tomaszem, którzy zaliczają się do grupy najbardziej aktywnych rowerzystów. Ich poczynania można śledzić na stronie "Rowerowe soboty", która doczekała się bardzo wielu fanów i dzięki której łódzcy rowerzyści, mogą komunikować się ze sobą i umawiać na wspólne wycieczki (-:
I wreszcie podjęta została jedynie słuszna decyzja : Mr SCOTT weźmie udział w testach rowerów górskich ! Organizatorzy zaproponowali mi do dyspozycji model SCOTT Spark 700 RC's HMX Carbon Fiber frame. Pierwszy rzut oka na tę nieziemską maszynę sprawił, że poczułem przysłowiowe "motyle w brzuchu" (-:
Wyjechaliśmy na szlak w kilkunastoosobowym składzie, mając za znakomitego przewodnika Pawła - pracownika Gold Sport Sklepy Rowerowe.
Po krótkiej odprawie i przedstawieniu zasad obowiązujących podczas testu, z radością i werwą ruszyliśmy na ścieżki rowerowe oraz szlaki znajdujące się na terenie Lasu Łagiewnickiego.
W największym w Łodzi kompleksie leśnym (powierzchnia ok. 1260 ha) wyznakowano w formie pętli rekreacyjny szlak, pozwalający odwiedzić za pomocą "dwóch kółek" najpiękniejsze zakątki na tym terenie. Szlak połączony jest ponadto z trzema drogami rowerowymi dochodzącymi do Lasu : drogą rowerową przy ul. Łagiewnickiej, drogą przy ul. Warszawskiej oraz drogą przy ul. Wycieczkowej.
Od samego początku czołówka narzuciła dość silne tempo. Cała stawka zawodników szybko się porozrywała i konieczne były krótkie przerwy. 
Całkowita długość pętli po Lesie Łagiewnickim wynosi ok.15,5 km. W znakomitej większości są to drogi leśne o różnym stopniu utwardzenia – od zwykłych ścieżek poczynając, poprzez szuter – na bruku (fragmenty koło Modrzewia) kończąc. Krótkie odcinki biegną także asfaltami (ul. Skrzydlata, ul. Wycieczkowa w pobliżu kapliczek).
Leśna trasa należy do wymagających i początkowo Mr SCOTT trzymał się nawet bardzo blisko grupy prowadzącej. Ale z biegiem czasu i przejechanych kilometrów, dystans do czołówki powiększał się coraz bardziej... No cóż, młodość ma swoje przywileje (-:
Ale nie było tak tragicznie ! Całość stawki zamykał jeszcze jeden kolega z Gold Sport Sklepy Rowerowe. Dzięki temu nie było mowy o tym, aby ktokolwiek się zgubił, czy też odłączył od grupy.
W Lesie Łagiewnickim znajduje się kilkanaście stromych podjazdów, na których dobrze się będą czuli kolarze górscy na wszystkich poziomach umiejętności.
Dla zaprawionych w bojach rowerzystów, są to przysłowiowe "bułki z masłem". Ale młodsi i mniej doświadczeni zawodnicy, mieli kłopoty z ich pokonaniem na kołach. Mr SCOTT także musiał parę razy zejść z roweru i prowadzić go pod stromą górkę )-:
Na szczęście podczas wycieczki nie było mowy o sportowej rywalizacji ! Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i radość z testowania znakomitych rowerów marki Scott ! Można było wymieniać się sprzętem i na gorąco dzielić się wrażeniami z jazdy.
Szlaki w Lesie Łagiewnickim są bardzo urozmaicone i łączą radość z jazdy z przyjemnością podziwiania krajobrazu w postaci dziewiczej przygody. Chyba właśnie jesienią, las wydaje się być najbardziej właściwym miejscem do przeprowadzenia takich testów.
Były takie momenty, że większość grupy pedałowała po ścieżkach z prędkością dochodzącą do 40 km/h ! Trzeba było wykazać się sporymi umiejętnościami technicznymi i odpowiednio korzystać nie tylko z przerzutek, ale i z mechanizmów hamulców. Wystarczyło jedno za mocne naciśnięcie i można było wylądować na ziemi !
Nie obyło się też bez chwil grozy, bo na jednym z odcinków, uczestnicy testów zamarli z przerażenia... Podczas zaliczania stromego zjazdu, który prowadził slalomem pomiędzy drzewami, przewrócił się prowadzący grupę Paweł. Wyrżnął mocno barkiem w drzewo, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.
Oczywiście dla Mr SCOTT'a, nie wprawionego w rajdach enduro, największą frajdę i atrakcję stanowiły długie zjazdy i płaskie odcinki. Aż ciarki przechodziły po plecach, gdy pędziło się po leśnych ścieżkach a spod kół roweru tylko strzelały na boki patyki i liście ! Niezapomniane uczucie (-:
Po ekscytującej przygodzie i niezapomnianych chwilach, grupa testujące znakomite rowery marki Scott, w komplecie powróciła do ośrodka przy ul.Skrzydlatej.
A oto główny bohater dzisiejszej imprezy - fenomenalny rower m-ki Scott, model Spark 700 RC. Jego rama wykonana jest w technologii  IMP z włókna karbonowego HMX 700 RC. 
Rower wyposażony jest w niezawodne hamulce tarczowe Shimano XTR M9000 Disc 180 / F 160 / RMM CL SM-RT81 Icetech Rotor.
Całą charakterystykę roweru, można przeczytać na stronie firmy Scott (-:
Koła Scott'a to wytrzymałe Syncros XR RC.
Na obręczach założone są wyśmienite opony Schwalbe Rocket Ron EVO Kevlar, tubeless ready.
Rower posiada widelec FOX 32 Float Factory CTD.
 Tzw. skok i charakterystyka pracy roweru, regulowane są w nim za pomocą zdalnej manetki Twinloc, która pozwala na wybranie jednego z trzech trybów - pełnego skoku (pełna objętość powietrza, elastyczne tłumienie), ograniczonego (wzrost tłumienia czyli trakcji) i blokady. Manetka obsługuje obydwa amortyzatory równocześnie.
Scott Spark jest bardzo lekki (9.90 kg). Wyposażono go w komponenty firmy "Ritchey", które są gwarancją komfortu i wygody dla każdego rowerzysty (perfekcyjne siodełko Ritchey WCS Streem EVO).
Reasumując : Scott Spark 700 RC 2015 (skrót od racing - wyścigowy), to piękny i bezbłędnie działający rower, który na pewno zapewni każdemu użytkownikowi ogromną radość z uprawiania kolarstwa górskiego. Wg fachowców zalicza się już do najlepszych rowerów górskich na świecie. Gdyby tylko kosztował "ciut" mniej, niż obecna cena brutto 22.399 zł... )-:
  Organizatorom firmie Scott Sports Polska oraz Gold Sport Sklepy Rowerowe, należą się wielkie brawa i podziękowania za wspaniałą imprezę, podczas której można było bezpłatnie testować najlepsze rowery Scotta z kolekcji 2015 ! Dla Mr SCOTT'a było to nowe i bardzo ważne doświadczenie, podczas którego przypomniałem sobie, jak wielką radość z jazdy można czerpać nie tylko na szosie, ale również, czy przede wszystkim w terenie. Tej jesieni trzeba będzie wrócić do korzeni i pokręcić korbą także w leśnej scenerii ! Wszyscy dobrze wiemy, że rower daje nam przede wszystkim poczucie wolności, swobody i niezależności. 
Ale jazda na rowerach marki Scott dokłada do tego jeszcze jedno : wzrasta poczucie Twojej wartości, bo wiesz, że masz to, co najlepsze na świecie (-:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger