Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 301 "Testy rowerów SCOTT - piątek"

TRASA : Łódź (Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Stalowa, Warszawska, Skrzydlata)
TEST : Łódź (Skrzydlata, Warszawska, Wycieczkowa, Rogowska, Strykowska, Jana Cecylii, Aksamitna) - Wódka - Kalonka - Niecki - Borchówka - Boginia - Stare Skoszewy - Bartolin - Warszewice - Cesarka - Stryków - Smolice - Anielin Swędowski - Swędów - Dobra - Dobra Nowiny - Łódź (Moskule, Okólna, Wycieczkowa, Warszawska, Skrzydlata) i powrót (Skrzydlata, Warszawska, Stalowa, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Źródłowa, Smugowa, Franciszkańska, Kilińskiego, Pomorska, Plac Wolności) 
[17.10.2014. - 62,93 km, 27,76 km/h, 2:16:20 h] 
Mr SCOTT jedzie do... testować rowery m-ki Scott !!! Trasa WYCIECZKI Nr 301 (-:
Dziś dla Mr SCOTT'a nastał bardzo ważny dzień ! O godz. 14:oo w Arturówku przy ul.Skrzydlatej 75, rozpoczynają się oficjalne testy rowerów m-ki Scott ! Organizatorem imprezy jest firma SCOTT Sports Polska oraz Gold Sport-Sklep Rowerowy Łódź ul.Żeromskiego 78 !
To już kolejna edycja wydarzenia "Scott Test Tour", podczas której ten bardzo ceniony, szwajcarski producent, organizuje bezpłatne testy swoich znakomitych rowerów ! Poprzednie odsłony cieszyły się sporym powodzeniem. Ale w tym roku na pewno będzie jeszcze lepiej ! Organizatorzy zadbali o nagłośnienie wydarzenia w mediach i na portalu społecznościowym facebook. Przy trasie prowadzącej do miejsca testów, rozstawione zostały reklamy firmy Scott (-:
 Mr SCOTT otrzymał bardzo odpowiedzialne zadanie opracowania trasy dla uczestników testów rowerów szosowych i poprowadzenia sprawdzianów. To wielki zaszczyt i wyróżnienie ! Chociaż dziś pogoda nie najlepsza, bo od rana pada i jest zimno, to jednak nie ma zmiłuj ! Jedziemy (-:
Ekipa organizatorów ulokowana została na terenie Hotelowego Kompleksu Leśnego "Arturówek", który należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Już na samym wstępie, na Mr SCOTT'a czekała bardzo miła niespodzianka !
Mr SCOTT otrzymał od organizatorów wspaniały prezent ! Oryginalny zestaw odzieży rowerowej firmy Scott : idealnie dopasowana, wiatroodporna kurtka Scott AS Authentic z technologią "Scott climate control" oraz inteligentne spodenki z szelkami "Scott LTD padding" ! Na pewno będzie długo służyć i bardzo się przyda ! Serdeczne dzięki (-:
Siedziba "Scott Sports Polska" znajduje się w Otwocku. Wcześnie podobne testy odbyły się w Krakowie i Gdyni. Ekipa organizatorów pojawiła się w Łodzi firmowym samochodem z przyczepą. Do testów pozostało jeszcze sporo czasu i Mr SCOTT mógł na spokojnie wszystko sobie obejrzeć (-:
Na testy przywieziono całą gamę znakomitych rowerów z kolekcji na 2015 rok oraz kilka egzemplarzy z roku poprzedniego. Mr SCOTT bez trudu odszukał rewelacyjny model Scott Solace 30, który testowałem w lipcu tego roku (zobacz WYCIECZKA Nr 271) (-:
Okazuje się, że oferta testowanych rowerów jest bardzo bogata ! Rowery szosowe wyeksponowano już pod namiotem, natomiast rowery mtb, zostaną za chwilę ustawione na specjalnych stojakach.
Na testy przywieziono nst. modele z rocznika 2015 :
 • Scott Addict 15 Di2 – XL
 • Scott Addict Team Isue – M
 • Scott Solace 15 Disc – S i L
 • Scott Scale 710 – M
 • Scott Scale 720 – M
 • Scott BigEd – M
 • Scott Spark 710 – M i L
 • Scott Spark 920 – M
 • Scott Genius 910 – M i L
 • Scott Genius Tuned (700 oraz 900 w rozmiarze M)
Na terenie ośrodka rozstawiono potężny balon reklamowy z logo firmy Scott, skierowany frontem do głównego wejścia na teren "Scott Test Tour". Mr SCOTT ustawił pod nim oczywiście biało-czerwony rower Scott Addict 15 Di2, na którym pomknę za chwilę po nowe przygody (-:
Przejazd będzie przebiegać w dużej części po malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Trasa została zaplanowana w taki sposób, aby było dużo zjazdów i trudnych podjazdów, ale także kilka łatwych i płaskich odcinków.
Mr SCOTT wyruszył na trakt w doborowym towarzystwie doświadczonych rowerzystów : Anny - przemiłej i niezwykle urodziwej rowerzystki z Łodzi, Adriana i Macieja, którzy na testy przyjechali specjalnie z Wrocławia oraz Krzysztofa z Łodzi (-:
Ekipa testująca rowery szosowe m-ki Scott, gotowa do wyruszenia na trasę przejazdu ! Od lewej Krzysztof, Mr SCOTT, Maciej, Anna i Adrian. Rowery dopasowane, humory dopisują, więc ruszamy na szlak !!!
Wszyscy uczestnicy testów, zostali zobligowani do posiadania kasków. Ponadto dla bezpieczeństwa, zostali wyposażeni w odblaskowe kamizelki z reklamą "Gold Sport sklep rowerowy". Za rowerzystami poruszał się samochód z ekipą techniczną i przedstawicielem organizatora imprezy.
Grupa testująca rowery szosowe chociaż nie była liczna, to jednak bardzo zgrana i szybko pokonywała kolejne kilometry. Na zdjęciu pamiątkowa fotografia przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Swędowie (-:
Na trasie przejazdu wcale nie było łatwo... Przez kilkanaście minut lał deszcz, a wiatr wiał prosto w twarz... Jednak tempo przejazdu nie należało do spacerowych ! Młodsi zawodnicy co chwila inicjowali śmiałe ucieczki i były nawet takie momenty, gdy Mr SCOTT'owi przed oczami robiło się ciemno (chyba za bardzo przejąłem się swoją rolą, bo przez większość trasy prowadziłem grupę) ... )-:
Ale przez 90% długości testu, grupa jechała razem, w zwartym szyku. Była okazja do wymiany opinii na temat testowanego sprzętu i oczywiście czas na towarzyskie pogawędki (-:
Po pokonaniu ponad 62-kilometrowego odcinka i ponad dwóch godzinach szybkiej jazdy, cała drużyna w komplecie wyjechała na ostatnią prostą  ! Na zdjęciu ul.Skrzydlata i czerwona tablica z oznaczeniem Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (-:
Przemoczeni i zziębnięci, ale zadowoleni i szczęśliwi dotarliśmy do ośrodka MOSiR-u (-:
Po powrocie zostaliśmy otoczeni pieczołowitą opieką Pana Mateusza Goldmana - organizatora testu z ramienia sklepu Gold Sport. Każdy z uczestników mógł natychmiast napić się gorącej herbaty lub kawy (-:
Najważniejsze, że rowery nie zawiodły ! Wszystkie testowane modele spisywały się na trasie bez zarzutu ! Mr SCOTT opisał wszystkie zalety swojego testowanego bicykla podczas WYCIECZKI Nr 300. W dzisiejszych, trudnych warunkach pogodowych, Scott Addict 15 sprawował się również nienagannie. Opony idealnie trzymały się mokrej nawierzchni, karbonowa rama tłumiła skutecznie wszelkie nierówności na drodze, a mechanizm elektronicznych przerzutek pracował bezszelestnie i jak należy. 
  Testy rowerów górskich trwały jeszcze do późnych godzin popołudniowych. Natomiast Mr SCOTT zajął się rozmowami z nowo poznanymi miłośnikami dwóch kółek i wylewaniem wody z butów... Trzeba jednak było założyć ochraniacze !!!
Mr SCOTT został upoważniony przez uczestników testów rowerów szosowych, do podziękowania organizatorom za profesjonalne podejście, fachową obsługę i super atmosferę podczas całego przedsięwzięcia (-:
Pora wracać do łódzkiej BAZY WYPADOWEJ, wyczyścić umorusanego "Adasia" i odpocząć. Jutro przecież drugi dzień testów  fenomenalnych i niezawodnych rowerów firmy Scott !
Przed Mr SCOTT'em duże wyzwanie i na pewno spory wysiłek, bowiem na ten dzień organizatorzy przewidują dwa przejazdy dla grupy testującej rowery szosowe. Ale damy radę, bo przecież nie na darmo przez cały rok, Mr SCOTT jedzie do... (-:
 

2 komentarze:

 1. Mr Scott i... Tadeusz jak zwykle profesjonalni i w wysokiej formie!
  Gratulacje :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Mr SCOTT dziękuje za pozostawienie profesjonalnego komentarza (-:

  OdpowiedzUsuń

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger