Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne ! Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

Mr SCOTT - warto wiedzieć, że...


Mr SCOTT jedzie do... to pionierski projekt dot. wycieczek rowerowych po Łodzi i woj. łódzkim. Fanpage na facebook'u służy do popularyzowania bloga.
Nazwa Mr SCOTT odnosi się do marki roweru, na którym "Pan Scott" odwiedza ciekawe miejsca w regionie łódzkim i okolicach.
--------------------------------------------
Symbole i oznaczenia wycieczek :
W - wycieczki po regionie łódzkim
T - trasy po ościennych województwach
U - ujazdy rekreacyjne i treningowe
---------------------------------------------
Celem Mr SCOTT'a jest poznanie całego województwa łódzkiego, wszystkich miejscowości, zabytków, atrakcji turystycznych, dróg i szlaków rowerowych.


BAZY OBCYCH ... Dla wyjaśnienia : to fobia Mr SCOTT'a. Według JEGO teorii spiskowej, nowoczesna turbina wiatrowa, czyli po prostu wiatrak, to nic innego, jak bazy obcych inteligencji, które przybyły na Ziemię z innych systemów planetarnych. To także symbol wszelkich zagrożeń dla współczesnego świata i ludzi...

Mr SCOTT i "ONI są wszędzie"... Mr SCOTT nie jest na szczęście odosobniony w głoszeniu śmiałej tezy, że już w czasach prehistorycznych OBCY przybyli na Ziemię, ukształtowali człowieka, obdarzając go inteligencją i do dziś kontrolują nie tylko jego postęp cywilizacyjny, ale praktycznie wszystkie dziedziny życia...
Czy BAZY OBCYCH to tylko wymysł Mr SCOTT'a ?  A UFO ? Dowody są przed Wami (powiększ zdjęcie) !
Na pierwszy rzut oka spiskowa teoria Mr SCOTT'a wydaje się niektórym śmieszna ... Trudno bowiem uwierzyć w coś, co jest wręcz nieprawdopodobne ! "Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę" - pisał w swojej niesamowitej powieści "Cień wiatru" Carlos Ruíz Zafón. Mr SCOTT wjeżdża do Teodorowa, gdzie wszystko się zaczęło... zobacz WYCIECZKĘ Nr 10.

Mr SCOTT - "Ambasador " woj. łódzkiego (-:
Mr SCOTT - " I to jest właśnie Polska !!! "
Mr SCOTT jest zawsze bardzo zapracowany (-:
Wiosna, lato, jesień, zima - przez cały rok Mr SCOTT jedzie do ... (-:
MR SCOTT jedzie do ... (-: 
Blog nadzwyczaj patriotyczny !!!
Czytając opisy pod zdjęciami, warto śledzić ich treść kursorem myszki. W tekstach często są ukryte linki - odsyłacze do innych, ciekawych stron internetowych. Taka fraza ma zawsze inny kolor i kursywę - np. w opisie pod tą fotografią, odsyłacz - link do innej strony jest wkomponowany w początek zdania "czytając opisy pod zdjęciami". 
W gęstym lesie łatwo się zgubić ... Na blogu umieszczona jest wyszukiwarka pt. "Szukaj u Mr SCOTT'a". Jeżeli szukasz jakiegoś konkretnego obiektu lub miejsca, wpisz krótkie zapytanie - na pewno coś znajdziesz. Wszystkie zdjęcia zamieszczone na blogu mają odpowiednio uformowane podpisy, np. to zdjęcie ma podpis "Zielona Góra - w lesie. B121". Symbol B121 oznacza, że jest to zdjęcie z wycieczki nr 121. 

Mr SCOTT serdecznie pozdrawia wszystkich odwiedzających i czytających bloga. Zaglądajcie też na stronę Facebook, gdzie zawsze są aktualne informacje z rowerowego życia Mr SCOTT'a  (-:

Bardzo ważne wydarzenie w blogowym życiu Mr SCOTT'a !!! W październiku 2013 roku, blog zyskał poparcie Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Mr SCOTT bierze udział w akcji promocji woj.łódzkiego i jego atrakcji turystycznych pt. "promuje łódzkie" (-:
Styczeń 2015 to kolejne, bardzo ważne wydarzenie dla działalności Mr SCOTT'a ! Blog zdobył uznanie Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony". Bardzo dziękuję za to wielkie wyróżnienie (-:
Reportaże z podróży po przepięknym regionie łódzkim, zostały dostrzeżone przez kolejną, niezwykle ważną łódzką instytucję. Na początku kwietnia 2015 roku, blog zdobył uznanie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i jest polecany na stronie http://www.lodzkie.travel/ w zakładce "Ważne linki" !!! Mr SCOTT bardzo dziękuje za wyróżnienie, serdecznie pozdrawia i zachęca wszystkich internautów do zaglądania na Portal Turystyczny Województwa Łódzkiego (-:
============================================

Od dnia 16 września 2015 roku, działalność Mr SCOTT'a wspiera firma Gold Sport !!! "Nasz serwis rowerowy przy ulicy Kopernika 33 w Łodzi, dba kompleksowo o Mr Scott’a i jego rowery. Dzięki nam, jedynym zmartwieniem Mr Scott’a jest opracowanie trasy kolejnej wycieczki".  
W dniu 11 maja 2016 roku Mr SCOTT zyskał potężnego sojusznika dla swojej działalności, którym została firma "Święcicki Zdrój" - producent naturalnej wody źródlanej z Żeromina koło Tuszyna (-:Nagrodzony film.


Lato 2016
W sierpniu 2016 r. blog Mr SCOTT'a zyskał uznanie Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony" !
 
5.10.2016.
W dniu 5.10.2016 r. w gazecie "Nasze miasto Łódź", ukazał się wywiad z Mr SCOTT'em (-:
LINK do wywiadu.

To już drugi wywiad w lokalnej prasie ! Cztery lata wcześniej, opublikowany został pierwszy wywiad z Mr SCOTT'em (-: 
LINK do wywiadu.
========================================
Kolejna miła niespodzianka ! Mr SCOTT został zaproszony przez portal "promuje łódzkie", który prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, do opowiedzenia o swojej pasji przed kamerami telewizyjnymi !
Wywiad ukazał się w dniu 2.11.2016. 
Zapraszam do obejrzenia !!!8.02.2017.
Ta niezałatwiona sprawa nie dawała mi długo spokoju i wreszcie się z tym uporałem !!!
O co chodzi ? 
Już tłumaczę ! 
Blog Mr SCOTT'a istnieje od kwietnia 2011 roku i do tej pory uzbierało mi się "trochę" tych rowerowych opowieści .
Nie ukrywam, że opublikowanie jednego posta jest czasami bardzo pracochłonne i zabiera mnóstwo czasu. Ale skoro sam zgodziłem się na taką formę prezentowania swoich wycieczek, to wcale nie narzekam i robię swoje !
Niestety nigdy nie było i dalej nie ma takiej fizycznej możliwości, abym opisywał swoje wycieczki na bieżąco. Ale to osobny temat...
OK ! Wszystko jasne ! Ale w czym problem ? 
Ano w tym, że te opublikowane opisy wycieczek, nigdy nie były przeze mnie sprawdzone i poddane rzetelnej korekcie !
No i w końcu wziąłem się za to zagadnienie tej zimy ! Trwało to bardzo długo, bo od połowy listopada 2016 r. aż do dzisiaj. Była to mrówcza praca, bo musiałem przeczytać każdy post, poprawić przeróżne błędy, zlikwidować lub zastąpić "martwe" linki, itp, itd.
Kosztowało to mnie mnóstwo wysiłku i sporo uwagi, ale wreszcie proces kontroli dobiegł końca i mam nadzieję, że teraz "wszystko jest tak, jak być powinno, że wszytko przebiegło zgodnie z moim planem".
Tak więc już od jutra, mogę w każdej wolnej chwili zająć się opisywaniem archiwalnych wycieczek !


Jest co robić... ☺

22 marca 2017

Czy podoba Ci się ten blog ?
To super ! Możesz pomóc go rozwinąć zostając oficjalnym sponsorem !!!
Baner z reklamą Twojej firmy może znaleźć się w prawej kolumnie strony głównej.
Codziennie odnotowuję na blogu od 300 do 800 odwiedzin z całego świata, a łączna liczba wyświetleń stron bloga przekroczyła niedawno liczbę 635.000. Mr SCOTT obecny jest także na portalu społecznościowym facebook, gdzie udało mi się uzyskać liczbę ponad 4100 polubień fanpage. Tu z kolei trafiam przez tydzień do rzeszy około 4000 do 10.000 odbiorców.
Skontaktuj się ze mną – z pewnością wymyślimy razem coś ciekawego !
Adres mail : panaszonik@op.pl


   

2.09.2017.


22.09.2017.


9.10.2017.23 komentarze:

 1. Kiedy pojedziesz Mr.Scott do Żychlina? Nie znam tych okolic a tam urodziła się w 1866 roku moja babcia Stanisława z Lachowiczów Janiszewska.Czekam z wielką ciekawością!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr SCOTT ma nadzieję, że wystarczy sił i czasu, aby odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca woj.łódzkiego. "Kiedy pojedziesz Mr.Scott do Żychlina ?" - Bóg raczy wiedzieć (-:

   Usuń
 2. "PO NITCE DO ŁODZI"-Czy jest ktoś, kto jeszcze nie zna Mr SCOTTa, co wciąż jedzie do (-: ?
  Zasada jest prosta: jeśli w Łodzi lub okolicach jest coś wartego uwagi, to na pewno ma to zdjęcie z rowerem. Taki lokalny fenomen: wystarczy wstukać w Grafikę Google, a na pewno wyskoczy. Ale ja proponuję drogę prosto do kłębka, czyli przez blog. UWAGA: opisy też warto czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię Twoje fotki !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wirtualna podróż w rodzinne strony... Polecam bardzo ten b. ciekawy blog, przede wszystkim tym, którzy mają krewnych, przodków na terenach ob. woj. łódzkiego, a mieszkają daleko od tych miejsc. Przybliżą sobie, choć wirtualnie, te bliskie im miejsca... Pozdrawiam.
  Anna Stręgiel.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne ! Super połączenie pasji i sportu z fotoreportażem regionu łódzkiego, często opatrzonym trafnym komentarzem z dużym poczuciem humoru w najlepszym wydaniu...inteligencja i finezja oraz duża znajomość tematu... często tu zaglądam. Pozdrawiam JW.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, that's what I was searching for, what a information! present here at this weblog,
  thanks admin of this web site.

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż chce się rzucić robotę i dołączyć do tych Twoich wycieczek ! Gratuluję zapału, wytrwałości i chęci dzielenia się nimi z nami. Pozdrawiam - Maciej Wiechecki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witamy serdecznie! Z pewnością nie omieszkamy promować linka z Pana blogiem - może to być np. nasza strona www.cit.lodz.pl . Blog, w tak interesujący sposób opisujący i pokazujący nasze miasto i region z pewnością wart jest jak najszerszego rozpowszechniania ! Zapraszamy również do odwiedzin naszego Centrum przy ul. Piotrkowskiej 87 (wejście obok Misia Uszatka - rower mile widziany). Pozdrawiamy i życzymy równie udanych i ciekawych jak dotychczas wypraw po naszej łódzkiej ziemi. Załoga Centrum Informacji Turystycznej Miasta Łodzi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem zagorzałym fanem Twojego bloga, Drogi Mr. Scott-cie, od dobrych ...trzech lat. I przyznaję, że czerpie zeń inspirację do swoich "spacerków", choć póki co nie przekraczam sześćdziesiątki jednorazowo. "Robisz Człowieku fenomenalną robotę w krzewieniu kultury rowerowej wychwalając Region Łódzki i markę SCOTT!" (można zacytować ;)) ...Choć nie kryję, że obserwując, jak się wydaje skromne "wsparcie" ze strony dystrybutora, jestem rozczarowany jego PR-em.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ach, Panie Tadeuszu, to ja od Pana się uczę historii i ciekawostek regionu ! Dziękuję za skuteczną motywację, pozdrowienia, pomyślności i również... nieustającej inspiracji! ...no i lepszego dialogu ze Scott Sports Polska. W głowie się nie mieści - "chuchać i dmuchać" na tak doskonały marketingowo diament. Przecież jesteś dla firmy Scott niczym Jeremy Clarkson dla BBC !

  OdpowiedzUsuń
 11. Odkryłam Pański blog bardzo niedawno, ale jestem zachwycona Pańskim entuzjazmem i tym, z jakim pietyzmem odkrywa Pan nawet niewielkie zapomniane miejscowości !
  Wielki szacunek dla Pańskiej pasji !

  Pozdrawiam z Częstochowy (tutaj też mamy pięknie :)
  Milena

  OdpowiedzUsuń
 12. Twoje wycieczki inspirują masę Łodzian. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy !!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Sylwek napisał 8.X.2015 : "Muszę Ci przyznać Tadeusz, że dużo się od Ciebie nauczyłem. Zanim Cię poznałem, to wsiadłem na rower szybko, szybko, trening zrobić i do domu. Pokazałeś mi, jak można w pełni i inny sposób cieszyć się z jazdy na rowerze. I tego Ci nigdy nie zapomnę ! Wielkie dzięki !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak sobie śledzę ten Twój blog i widzę, że nasz kraj, choć to tylko niewielka część którą promujesz, jest piękny ! Tyle ciekawych i pięknych miejsc można zobaczyć... a to ''tylko'' łódzkie województwo a gdzie reszta kraju... Polska to piękny kraj !!! Marcin Pe.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Witam ponownie,  Pana blog jest bardzo rzeczowy i interesujący. Ilość informacji i przejechanych na rowerze przez Pana kilometrów jest imponująca !  Jednakże ze względu na specyficzną formułę Pana bloga na obecnym etapie trudno go włączyć do akcji „Ambasador miejsca”, ponieważ na stronie głównej Narodowego Portalu Turystycznego pojawiają się fragmenty – cytaty interesujących wybranych wpisów na blogach lub piszących internautów. Być może pomyślimy o rozszerzeniu możliwości włączenia do akcji tego typów blogów, m.in. jaki Pan prowadzi. Sebastian Niewiadomski

  Redaktor prowadzący

  Narodowy Portal Turystyczny"

  OdpowiedzUsuń
 16. Karolina 9 września 2016 09:44
  Imponująca kolekcja wycieczek :) Oby tak dalej !

  OdpowiedzUsuń
 17. Jakub Matusiak : Zdecydowanie najbardziej szczegółowy blog - przewodnik wycieczkowy po woj. łódzkim !

  OdpowiedzUsuń
 18. Właśnie odkryłem Pana blog. To bardzo dobra jakość materiałów w tematyce która jest mi bardzo bliska. Tak trzymać. Poza tym wykręca Pan niezłe czasy. Ja pochodzę z Włocławka ale mieszkam od 12 lat w Łodzi i często wracam rowerem do rodziny na weekend więc trasy i ciekawe miejsca w tamtym kierunki są mi znane i chętnie się podzielę informacjami albo dowiem się o nowych interesujących miejscach.

  Pozdrawiam

  Artur Antczak

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam wrażenie, że Mr Scottowi nic nie umyka. Ani piękno przyrody, ani elementy architektury czy cmentarzy. I jeszcze potrafi się tym dzielić ! Małopolska czeka na oko Mr Scotta !!!
  Edyta Belcarz Buras.

  OdpowiedzUsuń
 20. WOJTEK MARKOS
  Panie Tadeuszu oglądam prawie wszystkie Pana filmy. Nieraz nie wpisuję komentarzy, bo piękno nie wymaga reklamy ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
 21. Karolina13 grudnia 2017 11:39

  Właśnie tak planuję sobie urlop i szukam na blogach gdzie warto podróżować. Trafiłam tutaj, totalnie podziwiam chęci, siły i wytrwania w Pana podróżach. Niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
 22. Dziękuje za fantastyczne zdjęcia i informacje o miejscach z rejonu łódzkiego, gdzie moja rodzina ma korzenie :)
  Barbara Zbroinski - Florida USA.

  OdpowiedzUsuń

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger