Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 252 "Poćwiardówka i Brzeziny"

TRASA : Łódź (Piotrkowska, Tuwima, Sienkiewicza, Wigury, Piotrkowska, Tymienieckiego, al.Śmigłego-Rydza, al.Piłsudskiego, Rokicińska, Malownicza, Rataja) - Bedoń Przykościelny - Jordanów - Adamów - Małczew - Brzeziny - Tadzin - Dąbrówka Duża - Poćwiardówka - Niesułków Kolonia - Niesułków - Stryków - Smolice - Swędów - Szczawin - Marcjanka - Podole - Glinnik - Samotnik - Smardzew - Nowe Łagiewniki - Łódź  (Przyklasztorze, Okólna, Łagiewnicka, Sowińskiego, Folwarczna, Park im.Mickiewicza, Zgierska, Zachodnia, Ogrodowa, Nowomiejska, Piotrkowska, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Narutowicza, Sienkiewicza, Moniuszki, Piotrkowska, 6 Sierpnia) 
[21.05.2014. - 81,5 km, 22,3 km/h, 3:39:34 h]
ZDJĘCIA                            FILMY
Mr SCOTT jedzie do... Poćwiardówki przez Brzeziny !!! Trasa WYCIECZKI Nr 252 (-:
Ponad 10 dni przyszło mi czekać na takie majowe przedpołudnie. Dziś nad Łodzią mamy nieskazitelnie niebieskie niebo, wieje lekki wiaterek i mam jasno sprecyzowany plan ! Mr SCOTT wyrusza na kolejną, wiosenną przejażdżkę ! 
Zaczynam na ul.Piotrkowskiej, przy skrzyżowaniu z ul.6 Sierpnia, gdzie powstaje pierwszy łódzki podwórzec - tzw. woonerf. Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego i ma być zakończony do końca czerwca 2015 roku (-:

Z ul.Piotrkowskiej przejeżdżam na ul.Tymienieckiego 3, gdzie po trzech latach prac budowlanych, w dawnej fabryce Karola Scheiblera powstał "Art Inkubator".
Art Inkubator - Fabryka Sztuki, został oficjalnie otwarty w dniu 8 maja. Utworzono go na terenie trzech magazynów wzniesionych w XIX wieku i na początku XX wieku, w których w czasach "ziemi obiecanej" składowano surowce bawełniane i gotowe wyroby tekstylne.
W kompleksie powstała wielofunkcyjna przestrzeń łącząca cele kulturalne z biurowymi. "Art Inkubator w Fabryce Sztuki to miejsce, gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością".
Głównym celem inwestora - Fabryki Sztuki, było zaadaptowanie dawnych magazynów do działań na polu kulturalno-społecznym przy zachowaniu ich oryginalnego, zabytkowego charakteru. 
Projekt rewitalizacji trzech budynków pofabrycznych wykonała znana firma "Skanska".
Budynki zostały "wypatroszone" do gołych ścian i poddane starannej rewitalizacji.
Wewnątrz obiektu zawieszone zostały specjalne tablice informacyjne z logo instytucji wspierających remont dawnej fabryki. Rewitalizacja części pofabrycznego kompleksu przy ul. Tymienieckiego kosztowała prawie 32 mln zł.
Połowa pieniędzy na inwestycję pochodziła z Unii Europejskiej, pozostałą kwotę wyłożyło miasto.
Wzrok przyciągają odnowione elewacje, "wiszące", przeszklone łączniki między budynkami oraz potężne przeszklone patio między dwoma magazynami.
Dziedziniec został obudowany szklanym dachem i ścianami. Będzie służył jako patio - z windą umożliwiającą dotarcie na ostatnie piętro. Rezydenci przez dwa lata mogą liczyć na atrakcyjne stawki wynajmu powierzchni, szkolenia i doradztwo w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Obiekt ma być miejscem przeznaczonym głównie dla młodych twórców, którzy tutaj będą mogli tworzyć i zdobywać wiedzę w zakresie przedsiębiorczości, a później komercjalizować swoje projekty.
Art Inkubator jest częścią Fabryki Sztuki, która mieści się w trzech zrewitalizowanych budynkach o łącznej powierzchni prawie 7000 m².
W pierwszym konkursie na wynajem powierzchni w Art Inkubatorze na rezydentów z sektora przemysłów kreatywnych, czekało 10 podwójnych biur, dwie pracownie i cztery galerie.
Najemcy będą mogli korzystać z kawiarni z przestrzenią coworkingową, sal konferencyjnych i pracowni. Wybrano 25 z 64 wniosków złożonych przez młodych twórców, którzy będą działać w takich branżach jak m.in. moda, architektura, projektowanie, fotografia i film. Wśród nich jest też np. iluzjonista  (-:
Fabryka Sztuki jest pierwszą instytucją kultury w Polsce, która realizuje tak kompleksowy projekt tego typu, finansowany ze środków dedykowanych rozwojowi przedsiębiorczości.
W przestrzeniach przy Tymienieckiego poza Art Inkubatorem, kontynuowane będą dotychczasowe projekty Fabryki Sztuki i jej partnerów (Stowarzyszenie Teatralne Chorea, Łódź Art Center), takie jak LDZ Alternatywa, Fotofestiwal,  Łódź Design Festival czy Retro/Per/Spektywy.
Jak informuje Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi, która zarządza Art-Inkubatorem, w jednym budynku będą biura, a w dwóch pozostałych znajdą się produkcyjne przestrzenie artystyczne, w których będą organizowane wystawy, instalacje, performance itp.
Fabryka Sztuki jest miejską instytucją kultury utworzoną przez Urząd Miasta, Łódź Art Center i Stowarzyszenie Teatralne "Chorea".
Koncepcję architektoniczną obiektu przygotowały dwie łódzkie pracownie : Pracownia Projektowa Joanna Kucharska-Kosatka (Budynek A) oraz Biuro architektoniczne Tu i Tam, Wojciech Wycichowski (Budynki B i C). Projekt budowlany i wykonawczy na podstawie koncepcji wykonała firma AB-Projekt Sp.z o.o. z Tych.

Podczas rewitalizacji zmodernizowano trzy budynki oraz ich bezpośrednie otoczenie, starając się zachować jak najwięcej elementów historycznego układu funkcjonalnego. Bryły i wnętrza magazynów nie zostały przekształcone. Przywrócono oryginalny kształt i wystrój elewacji. W miarę możliwości zachowano oryginalną ślusarkę, posadzki z płyt żeliwnych, podłogi drewniane i ceglane.
Po obowiązkowym preludium jadę dalej ! Mr SCOTT kieruję się po ul.Tymienieckiego do al.Śmigłego-Rydza.

Potem poruszam się na północ, do skrzyżowania z al.Piłsudskiego. Na bloku mieszkalnym przy ul.Kopcińskiego 93, ktoś napisał "Putin ty ciapo !". Czyżby była to krytyka Prezydenta Rosji, w związku z wydarzeniami na Ukrainie ? Pewnie tak (-:


Zmieniam kierunek jazdy i pedałuję teraz drogą rowerową na osiedle mieszkaniowe Widzew-Wschód. Na zdjęciu nowy obiekt na mapie Łodzi : luksusowy apartamentowiec "Panoramica".
Aby wydostać się z miasta, dojeżdżam do ul.Malowniczej. Dalej skręcam w prawo w ul.Rataja (na zdjęciu skrzyżowanie z ul.Gajcego), która przebiega przez dawną podłódzką wieś Sąsieczno.
Jadę przez Bedoń Przykościelny, do mostu na rzece Miazga.
Miazga ma swoje źródła na terenie Nowosolnej oraz w Lesie Wiączyńskim.
Od źródeł płynie do tego miejsca w wąskim korycie, wijąc się przez łąki i pola uprawne Wiączynia Dolnego i Bedonia. Następnie przepływa przez dobrze mi znane wsie : Zielona Góra, Kotliny i Prażki, zasilając Wolbórkę.
Wyjeżdżam na drogę powiatową prowadzącą od Andrespola. Na trasie do Brzezin, w osadzie Jordanów, znajduje się m.in. Specjalistyczne Gospodarstwo Roślin Jagodowych. W sezonie można tu kupić tanio pyszne owoce (-:


Szybkim tempem przejeżdżam przez Małczew. Po chwili melduję się w Parku Miejskim w Brzezinach.

Park obecnego kształtu nabrał w 1945 roku. Powstał na istniejącym od XVIII wieku ogrodzie angielskim, należącym do rodziny Lasockich.
W jego centralnej części znajduje się staw polodowcowy, liczący prawdopodobnie około 10.000 lat !
Na środku stawu jest sztucznie usypana wysepka, na której rośnie kilka drzew.
W 2013 roku wykonano prace renowacyjne na zbiorniku wodnym w parku miejskim, poprzez remont jazu i mostu oraz czyszczenie stawu na rzece Mrożycy. Remont odbył się w ramach likwidacji szkód spowodowanych przez powódź w 2010 roku, a większość środków na ten cel, pochodziła z dotacji rządowych.
Z parku wyjeżdżam na ul.Kościuszki, która jest część drogi krajowej nr 72. Pod jej jezdnią przepływa rzeka Mrożyca.
Mrożyca jest lewym dopływem Mrogi i drugą co do wielkości rzeką Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Jej źródła znajdują się na południowo-zach. przedmieściach Brzezin.
W pobliżu stacji benzynowej rzeka skręca lekko na północ i przepływa następnie pod jezdnią ul.Waryńskiego.
Po przepłynięciu blisko 30 km Mrożyca uchodzi do Mrogi na terenie Głowna (w północnej części miasta).
Na ul.Waryńskiego ma swój początek droga wojewódzka nr 708.
Przy chodniku ustawiona jest tablica z logo województwa łódzkiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, na której umieszczono informację o treści : "Modernizacja drogi sfinansowana se środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. www.lodzkie.pl"
Obok stoi jeszcze jedna tablica z informacją na temat rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 708 na odcinku Niesułków-Brzeziny. Całą drogą poznałem należycie podczas WYCIECZKI Nr 212 (-:
Ale to nie koniec atrakcji na ul.Waryńskiego ! Na pasie zieleni ustawiona jest jeszcze tablica z serii "Muzeum w przestrzeni-wielokulturowe korzenie regionu łódzkiego" (-:
Na planszy zamieszczono wiadomości dot. tradycji piwowarskich w Brzezinach.
Kieruję się po ul.Waryńskiego, przejeżdżając obok nieczynnego młyna elektrycznego.
Na jego ścianie zawieszony jest baner reklamowy z herbem i średniowieczną mapą miasta. W tym roku Brzeziny przeżywają Jubileusz 650-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego. Na ten czas przygotowano wiele okolicznościowych imprez i atrakcji dla mieszkańców.
Pomykam do północnej granicy Brzezin, wjeżdżając na teren Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.
Mam tu do dyspozycji rewelacyjną trasę zjazdową ! Naciskam mocno na pedały, wjeżdżając z impetem do wsi Tadzin - zobacz WYCIECZKA Nr 163 (-:Bystrym tempem przejeżdżam przez Tadzin i sąsiednią wieś Dąbrówka Duża. Przede mną rozwidlenie drogi prowadzącej do wsi Poćwiardówka - głównego celu dzisiejszej wycieczki (-:
Asfaltowa droga biegnie z górki do skrzyżowania w centrum wsi. Stoi tam budynek świetlicy wiejskiej.
Poćwiardówka to niewielka osada położona w powiecie brzezińskim, w gminie Brzeziny i na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.
Skręcam w drogę prowadzącą do południowej części wsi, gdzie przykuwają uwagę kikuty drzew, pozostawione po zachodniej stronie szosy.
Orientacja tu jest niezmiernie łatwa, bowiem wieś to typowa ulicówka. Domy i budynki gospodarcze, ustawione są po obydwu stronach drogi. Za nimi znajdują się ogrody i pola uprawne miejscowych gospodarzy.
Dojeżdżam do południowego krańca wsi, gdzie kończy się utwardzona nawierzchnia. Polna droga prowadzi w stronę Dąbrówki Małej.
Zawracam do centralnego skrzyżowania, oglądając przydrożne zbudowania i obserwując codzienne życie mieszkańców.
W Poćwiardówce mieszka obecnie około 180 osób, które trudnią się przeważnie pracą we własnych gospodarstwach rolnych.

Wracam do centrum wsi i przed świetlicą, skręcam w drogę prowadzącą na wschód. Leżą przy niej ogromne kłody ściętych topoli.
Szutrowa drożyna biegnie z górki do nowego mostu na rzece Mrożyca.

Mrożyca płynie tutaj już znacznie szerszym korytem, wijąc się pomiędzy zielonymi łąkami.
Rzeka płynie dalej na północ, wzdłuż wielkiego kompleksu leśnego. Jej wody są czyste, a nurt raczej spokojny.

Za mostem droga skręca na wzgórze w stronę lasu. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, staję przed bramą wjazdową do leśniczówki Poćwiardówka.
Miejscowy leśniczy zarządza Lasami Państwowymi należącymi do Nadleśnictwa Brzeziny.
Zewsząd dobiega śpiew ptaków, szum drzew i kumkanie żab. Jest tu po prostu pięknie (-:

Spod leśniczówki kieruję się piaszczystą drogą w stronę lasu Uroczysko Poćwiardówka. Wchodzi ono w skład Obszaru Natura 2000 "Wola Cyrusowa" PLH-100034. Jest to teren o powierzchni 92,3, ha położony na płd.-wsch. pomiędzy Wolą Cyrusową Kolonią, Jabłonowem i Poćwiardówką.
Na jego skraju ustawione są tablice informacyjne. To plansza z logo Lasów Państwowych i napisem "Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi. Nadleśnictwo Brzeziny". Siedziba dyrekcji znajduje się przy ul.Matejki 16 w Łodzi - zobacz WYCIECZKA Nr 190.
Tablica "Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich" z informacją o siedzibie dyrekcji parku : Łódź ul.Wojska Polskiego 83.
Plansza z obrazkiem kamery i informacją, że "Lasy Nadleśnictwa Brzeziny są monitorowane". Siedziba Nadleśnictwa znajduje się na terenie wsi Kaletnik - zobacz WYCIECZKA Nr 112 (-:
Jest także tablica z serii "Muzeum w przestrzeni-wielokulturowe korzenie regionu łódzkiego" (-:
Na planszy zawarte są najważniejsze informacje na temat Uroczyska Poćwiardówka, które posiada powierzchnię 548 ha. Położone jest w płn.-wsch. części PKWŁ, między Niesułkowem a Wolą Cyrusową. Południową część kompleksu wyznacza dolina Mrożycy, nad której lewym skrzydłem leży Poćwiardówka.
Na skraju lasu zbudowano miejsce odpoczynku dla turystów. Są to zadaszone wiaty, drewniane siedziska i kosze na odpady. Piękne krajobrazy zachęcają do odbywania pieszych i rowerowych wędrówek w gronie rodziny i przyjaciół (-:
Ten dobrze utwardzony leśny dukt, prowadzi wprost do drogi łączącej Niesułków Kolonię i Kolonię Wolę Cyrusową (stoi przy niej drogowskaz z napisem "Do leśniczówki", jest też przy niej dukt prowadzący do cmentarza wojennego z pierwszej wojny światowej) Na terenie uroczyska dominują siedliska lasu mieszanego i lasu mieszanego świeżego. W drzewostanie występuje głównie sosna w klasie IV i V, w wielu 61-100 lat. W jego płn.-wsch. części, nieco większy udział posiadają młodsze drzewostany sosnowe II i II klasy (21-60 lat), a w części zachodniej zachowane zostały drzewostany osiągające wiek do 120 lat.

W tych ostatnich wyodrębnione zostały drzewostany gospodarcze nasienne. W płn. części Lasu Poćwiardowskiego oraz z płd.-wsch., przy gruntowej drodze z Poćwiardówki do Kolonii Wola Cyrusowa, występują cenne płaty dąbrowy z drzewostanem w wieku 90 lat. Wzdłuż niewielkiego prawego dopływu Mrożycy, zachowały się płaty łągu przystrumykomego i olsu.

Skrajem uroczyska prowadzi zielony szlak pieszy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz czarny szlak rowerowy. Wracam do skrzyżowania przy świetlicy i ruszam na poznawanie północnej części wsi.
Przy podniszczonej asfaltówce, stoją zagrody mieszkańców. Składają się one przeważnie z domu mieszkalnego i ogrodzonego podwórza, wokół którego skupione są zabudowania gospodarcze (stodoły, kurniki, chlewnie, obory, warsztaty, itp). Takich starych, przedwojennych domów jak ten, pozostało już naprawdę niewiele.
We wsi z roku na rok przybywa nowych domostw. Budują się nie tylko młodzi mieszkańcy Poćwiardówki, ale też ludność tzw. napływowa.
Atutem wsi jest bowiem bardzo dobre skomunikowanie z pobliskimi miastami (Brzeziny, Stryków, Łódź) oraz cicha i spokojna okolica, piękne krajobrazy i bliskość terenów leśnych.
Na obszarze Poćwiardówki występuje przede wszystkim zabudowa zagrodowa. Dominują tradycyjne domy jednokondygnacyjne ze spadzistymi dachami, z kalenica równoległą do drogi oraz obiekty jednopiętrowe z płaskim dachem typu "piętrówka".
We wsi nie ma żadnych zakładów przemysłowych. Jeden z mieszkańców prowadzi firmę budowlaną i swoje maszyny parkuje m.in. na wewnętrznym dziedzińcu. Mr SCOTT twierdzi, że w Poćwiardówce jest tak sielsko i anielsko, że aż "kopara opada" (-:
Na terenie wsi znajduje się Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Poćwiardówce, należąca do Kościoła Katolickiego Mariawitów.
Po zwiedzeniu Poćwiardówki zabieram się w drogę powrotną do Łodzi. Jadę drogą prowadzącą na zachód, w stronę DW nr 708.
Po prawej stronie szosy widać pierwsze zabudowania wsi Niesułków Kolonia. Przy dojeździe do jednego z gospodarstw, stoi nowa kapliczka ogrodzona białym płotkiem.
Kapliczką zbudowana jest z cegły klinkierowej. Do cokołu przytwierdzona jest tablica z napisem "Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko. Rodzina Sadzaków Maj 2007".
Z daleka widać nowoczesną posiadłość, zbudowaną nad brzegiem Mrożycy.
Wkrótce docieram do super DW nr 708 i skręcam w stronę Niesułkowa (zobacz WYCIECZKA Nr 64).


Po wyjechaniu z Niesułkowa, Mr SCOTT postanawia zjechać z trasy prowadzącej do Strykowa. Za wiaduktem znajduje się droga techniczna prowadząca wzdłuż autostrady A-2.
Widać z niej bardzo dobrze bazę materiałową firmy "Budimex", która budowała aktualne odcinki autostrady A-2 oraz przystępuje do przetargu w ramach umowy na  "Kontynuację projektu i budowy autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn” na odcinku od km 295+850 do km 335+937,65 – Zadanie I odcinek od km 295+850 (od węzła „Stryków I” bez węzła) do km 310+000".
"Las" latarni wzdłuż autostrady A-2.
Wracam na drogę woj. nr 708, dojeżdżając do kolejnego wiaduktu nad autostradę A-1.

Stamtąd śmigam do centrum Strykowa i Placu Łukasińskiego, który mieści się przy kościele katolickim p.w. św.Marcina.
Na terenie placu znajduje się niebieska fontanna - jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Strykowa (WYCIECZKA Nr 44).

Ze Strykowa pruję do Szczawina, przejeżdżając pod wiaduktem autostrady A-2. Mr SCOTT wypatrzył tam bohomaz z napisem "Lol" (-:Następnie pomykam przez znajomą okolicę i wartko docieram do Łodzi. Mr SCOTT pojawia się na chwilę w zabytkowym Parku Julianowskim, który wręcz bucha wiosenną zielenią !

Po drodze do centrum miasta, przejeżdżam przez Plac Wolności, który zawsze prezentuje się zjawiskowo (-:
Ulicami śródmieścia docieram na ul.Moniuszki. To dawny Pasaż Ludwika Meyera, gdzie Mr SCOTT zaczynał swoją WYCIECZKĘ Nr 70 (-:
Przy tej reprezentacyjnej ulicy stoi wiele wspaniałych, neorenesansowych kamienic i willi, zaprojektowanych przez Hilarego Majewskiego w latach 1883–1885. Pod numerem 2 znajduje się kamienica należąca do Banku Citi Handlowy. Obecnie na jej parterze znajdują się biura i punkt obsługi klientów. Ale przed laty mieściła się tutaj kultowa kawiarnia "Honorata". "Był to lokal prywatny, prowadzony przez Stefanię Bruździńską, który funkcjonował w latach 1948 - 1974. Spotykała się polska bohema, m.in. Jerzy Hoffman, Feridun Erol, Roman Polański, Daniel Olbrychski, Zbigniew Cybulski i wiele innych znanych osób".
 Na ścianie tej kamienicy zawieszona jest pamiątkowa tablica, którą odsłonięto w dniu 23 maja 2012 roku. Widoczne jest na niej popiersie właścicielki oraz napis o treści : "Tutaj w latach 1948-1975 znajdowała się prywatna kawiarnia "HONORATKA" prowadzona przez Stefanię Bruździńską. Było to miejsce spotkań intelektualno-artystycznej elity : filmowców, plastyków, muzyków, lekarzy, prawników, naukowców, studentów szkół artystycznych. Z inicjatywy Leopolda Rene Nowaka, Urzędu Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii w Łodzi, tablicę ufundował Bank Handlowy w Warszawie S.A. Projektował M.Konieczny. Łódź 2012".
"Honoratka" nie tylko gościła znanych ludzi kina, ale również sama wystąpiła w kilku filmach. Kawiarnię zobaczyć można między innymi w "Stawce większej niż życie" i "Kaloszach szczęścia", a ulicą Moniuszki posuwa się również żałobny kondukt w "Ziemi Obiecanej". Data odsłonięcia tablicy zbiegła się w czasie z premierowym pokazem filmu Leopolda Rene Nowaka pt. "Czarodzieje Honoratki".
Dzięki obecnemu właścicielowi, kamienica przy ul.Moniuszki 2 została pieczołowicie odrestaurowana. Drobiazgowa rekonstrukcja ozdób i dobrze dobrane kolory farb, podkreślają architektoniczny walor tego odcinka ul.Moniuszki.
Z ul.Moniuszki zaglądam na ul.6 Sierpnia, aby popatrzeć raz jeszcze na postępy prac przy budowie pierwszego miejskiego podwórca. Ozdobą urządzanego właśnie pasażu, jest pięć sprowadzonych z Niemiec wiśni "kanzan" o wysokości 5-6 metrów. Za jedno drzewko zapłacono 15 tys. zł (z tego 7 tys. kosztowała sadzonka, a reszta to system wspomagający roślinę).

Mr SCOTT ocenia, że do zakończenia wszystkich prac, pozostało już bardzo niewiele ! Wykonano praktycznie 3/4 wszystkich robót, pozostaje więc jeszcze tylko "ćwiartka" i już będziemy mogli cieszyć się wspaniałym woonerfem ! Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia i twórcą koncepcji był pan Bartosz Zimny, który zainspirowany rozwiązaniami zaobserwowanymi w miastach Europy Zachodniej, naszkicował wstępny plan przekształcenia ul. 6 Sierpnia w przyjazny ludziom deptak.
 Mr SCOTT utrzymuje, że dzięki możliwościom wynikającym z procesu budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Łodzi mają wreszcie okazję do zdecydowania o przeznaczeniu części budżetu naszego miasta, na konkretne cele ułatwiające nasze życie. Ta taka nasza "poćwiardówka" i w tym wypadku chcemy, aby ulice w śródmieściu służyły ludziom, a nie tylko samochodom ! Przypuszcza się, że woonerf - miejski podwórzec przy ul. 6 Sierpnia, może zapoczątkować nowy etap w aranżacji przestrzeni miejskiej.  
No i dobrze, bo przecież Łódź pięknieje z każdym dniem i chyba każdy to przyzna (-:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger