Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 7 "Dobieszków i Dobieszków"

TRASA : Łódź (Plac Wolności, Zgierska, Biegańskiego, Warszawska, Wycieczkowa, Okólna, Łagiewniki) - Skotniki - Klęk - Kiełminia - Dobra - Michałówek - Dobieszków - Dobieszków II - Kalonka - Kopanka - Łódź (Marmurowa, Brzezińska, Strykowska, Pomorska, Plac Wolności) 
[18.05.2011. - 41 km, 1:47 h, 22,9 km/h] 
Mr SCOTT jedzie do ... Dobieszkowa i Dobieszkowa !!! WYCIECZKA Nr 7 (-:
Na kolejną wycieczkę wyruszam z Placu Wolności. Z ul.Zgierskiej skręcam w prawo w ul.Biegańskiego i dalej jadę ścieżką rowerową ul.Warszawską. Jest trochę pod górkę, ale w okolicach ul.Tlenowej można złapać głębszy oddech (-:
 Skręcam w lewo w ul.Wycieczkową i przez Las Łagiewnicki (jest ostro z górki i można się wykazać !), dojeżdżam do skrzyżowania z ul.Okólną. Dalej w prawo do trasy Zgierz-Stryków.
Skręcam w stronę Strykowa i jadę szybko leśną ścieżką, wzdłuż północnej ściany Łagiewnik. Po drugiej stronie drogi nr 71 leżą Skotniki. Dojeżdżam do krańcówki autobusowej przy ul.Serwituty i stamtąd skręcam w ul.Strażacką. Przede mną prosta droga z górki, więc mocno naciskam na pedały !
Przed wsią Klęk kończy się asfalt i dalej trzeba sobie dobrze radzić na piaszczystej drodze biegnącej w dół. Uważam na dołki i kamienie, spoglądając w Kiełmini na okazałe posiadłości, wybudowane na obrzeżach Lasu Łagiewnickiego.
                  
Szybko docieram do znanej mi dobrze wsi Dobra.
Na skrzyżowaniu przy sklepie spożywczym jadę w prawo - na Łódź, by po chwili skręcić w lewo w stronę kościoła - do DK nr 14 Łódź-Stryków.
Za niebezpiecznym skrzyżowaniem wjeżdżam do wsi Michałówek.   

 
Potem do Dobieszkowa w powiecie zgierskim. Zjeżdżam bardzo szybko z górki i na krzyżówce  skręcam w prawo (w lewo na Ługi). Za stawem hodowlanym wkraczam na piaszczyste wzniesienie rezerwatu przyrody Struga Dobieszkowska.
                              
Sprawnie pokonuję wjazd na 197 m n.p.m. Za pięknym lasem skręcam na piaszczystej drodze w prawo, do letniskowej osady Dobieszków w powiecie łódzkim wschodnim.
Po zjeździe równą asfaltową drogą, skręcam znowu w prawo - jak pokazuje Mr SCOTT.
Jadę przez Borchówkę i Kalonkę.
Następnie skręcam w lewo i przez Kopankę i Wódkę, kieruję się w stronę miasta.
Wreszcie wyłożono na tej drodze nową warstwę asfaltu, więc bez problemu dojeżdżam do rogatek Łodzi. Szkoda już wracać, bo przecież jest tu tak ładnie! Jedę łaciato-trylinkowatą ul.Marmurową. Skręcam w prawo w ul.Brzezińską i ścieżką rowerową bardzo szybko docieram do cmentarza na Dołach. Stamtąd ul.Strykowską i drogą dla rowerów do ul.Pomorskiej.
Ulicą Pomorską pedałuję na max'a i kończę wycieczkę pod pomnikiem Tadeusz Kościuszki na Placu Wolności.
To była krótka, ale bardzo dobrze dobrana wycieczka (-:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger