Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 2 "Rosanów"

TRASA : Łódź (Plac Wolności, Zgierska, Radogoszcz) - Zgierz - Rosanów - Kania Góra - Biała - Cyprianów - Szczawin - Glinnik - Samotnik - Smardzew - Nowe Łagiewniki - Łódź (Łagiewniki, Łagiewnicka, Park Julianów, Zgierska, Plac Wolności)
[22.03.2011. - 51 km, 2:18 h, 22,1 km/h]

FILM
Mr SCOTT jedzie do ... Rosanowa !!! WYCIECZKA Nr 2 (-:
Wycieczkę zaczynam z Placu Wolności. Jadę ulicą Zgierską przez Radogoszcz do Zgierza. Tam ul.Łęczycką i Ozorkowską do ul.Ogrodniczej, gdzie skręcam w prawo i potem w lewo w ul.Ciosnkowską. Tak dojeżdżam do Rosanowa. Droga cały czas prowadzi z górki, więc radość z jazdy jeszcze większa.
Zjeżdżam z wiaduktu nad autostradą A-2 i docieram do krzyżówki. Po lewej wieś Adolfów. Jestem w Kaniej Górze. Skręcam w prawo i na kolejnym skrzyżowaniu jadę także w prawo w kierunku na Białą. Równa droga biegnie wśród malowniczych drzew. Jedzie się szybko, gdyż spadek terenu jest dość spory.
Pędzę świetnie utrzymaną asfaltową drogą pomiędzy sokolnickimi lasami. W Białej przecinam skrzyżowanie trasy Zgierz-Piątek. Jest sygnalizacja świetlna, więc można bezpiecznie przejechać. Przed zabytkowym kościołem skręcam w prawo w kierunku na Szczawin i po chwili już jestem w letniskowej miejscowości Cyprianów.
Przez piękny las dojeżdżam do Szczawina. Jadę wiaduktem nad autostradą A-2 i dalej przez Glinnik docieram do przejazdu kolejowego trasy Łódź-Kutno. Po chwili wjeżdżam do osady Samotnik.
Przez Smardzew jadę do Nowych Łagiewnik - trochę pod górkę, ale przecież nikt nie powiedział, że będzie łatwo ! Przede mną trasa Zgierz-Stryków i Las Łagiewnicki. Krótka, ale bardzo przyjemna wycieczka - prawda ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger