Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach.
Znajdziesz tu zdjęcia, filmy, opisy tras i ślady GPS.
Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne !
Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach !
Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!

WYCIECZKA Nr 361 - Wymysłów Francuski z Małyniem

TRASA WYCIECZKI i DANE STATYSTYCZNE
Łódź (Karolewska, Wileńska, Maratońska, Spartańska, Uroczysko Lublinek, Zamiejska, Pilotów, Ikara, Sanitariuszek, Łaskowice) - Gorzew - Górka Pabianicka - Petrykozy - Kudrowice - Wola Żytowska - Wymysłów Piaski - Wysieradz - Wymysłów Piaski - Wymysłów Francuski - Klimkowizna - Wincentów - Wymysłów Enklawa - Dobroń - Kolumna - Łask - Wola Stryjewska - Bałucz - Ulejów - Dziadkowice - Szadek - Choszczewo - Tomaszew - Krokocice - Lichawa - Kłoniszew - Małyń - Jeziorko - Puczniew - Zygmuntów - Szydłów - Jerwonice - Czołczyn - Lutomiersk - Kazimierz - Babice - Babiczki - Krzywiec - Konstantynów Łódzki - Łódź (Złotno, Krakowska, Biegunowa, Drewnowska, Odolanowska, Pietrusińskiego, Ogrodowa, Karskiego, Manufaktura) 
[27.04.2015. - 121,83 km, 23,28 km/h, 5:14:02 h ]
ZDJĘCIA                FILMY                GPS    
Mr SCOTT jedzie do... Wymysłowa Francuskiego i Małynia !!! Trasa WYCIECZKI Nr 361.
START  -  ŁÓDŹ
Karolew - osiedle na terenie dzielnicy Polesie. Ulica Krzemieniecka 2 i dawna fabryka Leo Plihala, później Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego "Femina".
Skrzyżowanie ulic Bratysławska-Wileńska. Remont torowiska tramwajowego Trasy W-Z.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Madurowicza - ul. Wileńska 37.
W szpitalu realizowany jest projekt "Wczesna identyfikacja pacjentów zagrożonych chorobą sercowo-naczyniową", a wydatki związane z zakupem wyposażenia są wspólfinansowane przez Unię Europejską.
Dawne kino Polesie - ul. Wileńska 37.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Madurowicza ul. Wileńska 37.
Szpital realizuje program "Szybka terapia onkologiczna", a "Modernizacja kotłowni i termomodernizacja obiektów szpitala została zrealizowana dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi".
Przed szpitalem ustawiony jest obelisk z pamiątkową tablicą.
"W tym budynku w dniach 8-10 grudnia 1956 roku obradował Krajowy Zjazd Działaczy Harcerskich. W XXX rocznicę Zjazdu Zuchy, Harcerze, Instruktorzy ZHP. Łódź grudzień 1986 r.".
ul. Wileńska 37 - willa Leona Plihala
Wzniesiono ją w latach 1909-1910, przypuszczalnie według projektu Augusta Furuchjema.
Za willą znajduje się niewielki ogród z interesującymi gatunkami drzew.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Madurowicza ul. Wileńska 37 - widok od strony ogrodu.
ul. Wileńska 22a - budynek szkoły, który powstał w 1947 roku.
Mieści się tutaj XXVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Społeczna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Władysława Szpilmana.
Łódzkie liceum to "Uczestnik Klubu Przodujących Szkół".
Wizerunek patrona szkoły - wielkiego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Płaskorzeźba z wizerunkiem patrona szkoły i jego mottem "Nie wstydź się miłowania. Tworzenia. Dorastania. Krzysztof Kamil Baczyński".
Przeszklone gabloty ze sztandarami szkoły oraz pucharami za liczne osiągnięcia sportowe i artystyczne.
Kącik pamięci z mottem "Bóg. Ojczyzna. Nauka" oraz Godłem Polski - piastowskim orłem w koronie.
Obrazy z wizerunkami dyrektorów szkoły.
"Fundatorem obrazów jest dr n.med. Włodzimierz Łuczyński - absolwent szkoły".
Aleja Waltera Janke. Ulica rozdziela Karolew od osiedla mieszkaniowego Retkinia.
Kwietny dywan mniszka pospolitego przy ul. Maratońskiej.
Wiadukt drogowy przy ul. Maratońskiej.
Przejazd kolejowy na Retkini - ul. Spartańska.
Linia kolejowa w stronę Łodzi Kaliskiej.
Aleja spacerowa na terenie uroczyska "Lublinek".
Tablica edukacyjna dot. uroczyska "Lublinek".
Staw "Bielice" - miejsce lęgowe ptaków wodnych, a także raj dla wędkarzy.
Park Leśny "Lublinek".
Stacja kolejowa "Lublinek" i pociąg Kolei Dolnośląskich. Stacja jest jedynym przystankiem kolejowym w Łodzi, który nie ma w swojej nazwie nazwy miasta.
Stacja kolejowa "Lublinek" i pociąg towarowy PKP Cargo.
ul. Łaskowicka - przejazd kolejowy.
Linia kolejowa w stronę Retkini.
NA   TRASIE   DO   WYMYSŁOWA   FRANCUSKIEGO
Petrykozy - Szkoła Podstawowa im. H.CH. Andersena.
Mural pt. "100 lat Szkoły Podstawowej w Petrykozach".
Główne wejście do budynku szkoły. Po lewej tablice pamięci.
"Nie można służyć Narodowi, nie znając jego dziejów, bogatej tradycji i kultury" św. Jan Paweł II.
Tablica upamiętniająca 150-letnią historię szkoły, trud pedagogiczny pokoleń nauczycieli i ofiarność społeczeństwa 1864-2014. Petrykozy, 2 października 2014 roku".
"Rzeczypospolita Polska. Królestwo Danii. Hans Christian Andersen ur. 2.4.1805 zm. 4.8.1875. Petrykozy 14.10.1996 rok".
Droga na odcinku Górka Pabianicka - Petrykozy.
"Projekt pn. "Przebudowa drogi gminnej Piątkowisko-Petrykozy-Górka Pabianicka-Świątniki od km 1+781 do km 3+582" został zrealizowany przez Gminę Pabianice w roku 2009 w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".
Wola Żytowska i droga w lewo na Wymysłów Francuski.
WYMYSŁÓW   FRANCUSKI
Staw w Wymysłowie Francuskim. Wieś położona jest w powiecie pabianickim, w gminie Dobroń. Wchodzi w skład sołectwa Wymysłów, którego częścią składową jest też Wymysłów-Piaski.
Łącznie mieszka tu zaledwie ok. 45 osób. Nazwa „Francuski” wywodzi się z XVIII wieku i nadana została za sprawą markiza Stanisława Jana de Boufflers, który uciekając przed następstwami rewolucji francuskiej schronił się w Prusach. Była to znana osobistość - do chrztu trzymał go sam król Stanisław Leszczyński. W 1784 roku został marszałkiem polnym, a w rok później gubernatorem Senegalu.
 W 1789 r. zasiadał w Zgromadzeniu Narodowym Francji. W Prusach przyjęto go do Akademii Berlińskiej. Dzięki koneksjom na dworze pruskim otrzymał od króla folwark Wymysłów tytułem wieczystej dzierżawy liczący 38 włók miary magdeburskiej (ok. 10 ha) „wraz z prawem pasania 18 sztuk bydła w lasach skarbowych, bezpłatny deputat drzewny z tych lasów i drzewo w miarę potrzeby, wreszcie pańszczyznę od 6 chłopów z Mogilna”. Ponadto z funduszy rządowych wybudowano mu potrzebne budynki i zakupiono inwentarz gospodarski. Stosowny dokument w tej sprawie podpisano 27 czerwca 1800 roku w Pabianicach.
Oprócz markiza w Wymysłowie osiedlili się: hrabina de Salles, markiz de Puissseux i kawaler Saint Angel. Pobyt Francuzów nie trwał tu długo. Obdarowany Wymysłowem markiz Boufflers jeszcze w 1800 r. sprzedał folwark Ferdynandowi Oppeln-Bronikowskiemu (prezes urzędu administracji Prus Południowych). Po Francuzach pozostała tylko nazwa.
W tym czasie źródła odnotowują także kompletną wymianę ludnościową. Posiadłości francuskich osadników nabyło wówczas 5 kolonistów niemieckich i 3 polskich. Kolejnymi właścicielami osady była rodzina szlachecka Kokeli herbu „Prawdzic”, wywodząca się z Węgier. W przededniu I wojny światowej dobra wymysłowskie były posiadłością polskiej rodziny Chodakowskich.Pod koniec XIX wieku było tu 7 domów i 65 osób. Po dawnym folwarku do dziś zachowały się tylko resztki parku z alejami kasztanowców.
Leśna droga na odcinku Wymysłów Francuski - Wymysłów Piaski.
Doganiam rowerzystę - to pan Zdzisław, który wybrał się na sobotnią wycieczkę po powiecie pabianickim. Oglądamy cmentarz ewangelicki w Wymysłowie Francuskim.
Wśród 6 zachowanych tablic nagrobnych odnaleźć tu można miejsce pochówku członków rodziny Kokeli – jednych z posiadaczy majątku wymysłowskiego (w tym Stanisława zm. 1895 roku, Augusta zm. 1884 roku, Joanny zm. 1875 r. i Władysława zm. 1900 r.).
Oraz rodziny Albrechtów (w tym Friedricha zm. 1895 r., Geharde zm. 1900 r., Berthy zm. 1915 r.).
August Kokeli był pierwszym wójtem gminy Wymysłów.
Cmentarz pozostaje w stanie trwałej ruiny i przez dziesiątki lat traktowany był z jawną niechęcią przez wielu mieszkańców wsi doświadczonych złymi przeżyciami z okresu II wojny światowej.
Po obejrzeniu leśnej nekropolii jadę dalej w panem Zdzisławem.
Chałupa we wsi Wymysłów Piaski.
Droga przez las na odcinku Wymysłów Piaski-Wysieradz.
Cmentarz ewangelicki w Wysieradzu. Położony jest na północny zachód od wsi, przy gruntowej drodze.
Do dziś dotrwało kilka nagrobków oraz przewrócony drewniany krzyż cmentarny.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki żołnierskie z I wojny światowej.
Na nagrobkach inskrypcje w języku niemieckim; na jednym zachował się większy fragment medalionu – rzecz raczej rzadko spotykana na wiejskich cmentarzach poniemieckich.
Fragmenty ceglanego muru cmentarza.
Żegnam się z panem Zdzisławem, który realizuje dziś własny program wycieczki. Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na rowerowych szlakach !
Skrzyżowanie we wsi Wysieradz.
Kopalnia piasku w Wysieradzu.
Wracam do lasu w osadzie Wymysłów Piaski.
WYMYSŁÓW   PIASKI
W Piaskach znajduje się największy na Ziemi Sieradzkiej cmentarz wojenny z pierwszej wojny światowej. Jest pamiątką po bitwie o Łódź, która miała miejsce w okresie od 17 do 24 listopada 1914 roku.
„Teren cmentarza wojennego z okresu I wojny św.. Miejsce spoczynku 654 żołnierzy: INF.RGT. 14,48, 49, 71, 95,96,140,149 LDST. INF.BTL. SCHRIMM, COBLENC, AACHEN, SAMTER, MUNSTER ERS. BTL.LDW. GREN. RGT. 100 ERS. BTL. GREN. RGT. 7, MG. K. LDW. INF.RGT. 829 ARMII NIEMIECKIEJ GEN. AUGUSTA VON MACKENSENA. Miejsce spoczynku 71 żołnierzy: 150 INF. PGT. 17 BRG. ART., 7 SIB. SCH. 5 ARMII ROSYJSKIEJ GEN. PAWŁA PLEHWEGO oraz nieustalonej liczby żołnierzy N.N. poległych w grudniu 1914 r. w bitwie o miasto Łódź”.
"Cmentarz Żołnierzy Armii Niemieckiej i Armii Rosyjskiej poległych w I wojnie światowej 1914 rok".
"Cmentarz odrestaurowany w 2000 r. ze środków Fundacji "Pamięć".
Mimo znacznych zniszczeń tego zabytkowego miejsca, można jednak jeszcze na tablicach nagrobnych odczytać nazwiska spoczywających tu żołnierzy niemieckich i rosyjskich.
Wśród poległych często spotyka się nazwiska polskie.
Cmentarz jest trudny do odnalezienia, nie jest oznaczony żadnymi znakami, ponadto teren lasu przecinają niezliczone dukty i ścieżki. Ale jestem szczęśliwy, bo udało mi się go odszukać i zwiedzić !
Z lasów Wymysłów Piaski wracam tą samą drogą do Wymysłowa Francuskiego.
Moją uwagę zwraca potężna brama i mur, które bronią dostępu do wystawnej rezydencji. To posiadłość miejscowego biznesmena, właściciela firmy "Jantoń" z Dobronia.
W tym miejscu spotykam rowerzystę - pana Józefa z Pabianic, który wybrał się na przejażdżkę po Gminie Dobroń.
Jedziemy dalej razem do skrzyżowania w Wymysłowie Francuskim, gdzie droga w prawo prowadzi do wsi Markówka.
Potem w lewo przez las, do przejazdu nad drogą ekspresową S-14.
Pan Józef doprowadza mnie do dawnego cmentarza ewangelickiego.
Nekropolia znajduje się na terenie lasu Pobłociszewskich - tzw. Klimkowizna.
Obiekt jest bardzo zdewastowany i zarośnięty. Pozostały na nim fragmenty kilkunastu nagrobków, w tym kilka płyt z wciąż czytelnymi, niemieckimi inskrypcjami.
Na jednej z nich odczytać można nazwę położonej na zachód od lasu wsi Markówka, wskazującą, iż cmentarz był miejscem pochówku dla mieszkańców tej miejscowości.
Początki tej niewielkiej nekropolii sięgają 1802 roku, w którym wytyczono kolonię Markówka (wówczas znaną jako Hochweiler) i zasiedlono niemieckimi osadnikami. W 1822 roku wieś liczyła 167 osób.
Oprócz kamiennych nagrobków na cmentarzu jest kilka, wciąż dobrze widocznych mogił ziemnych, przystrojonych sztucznymi kwiatami.
Panie Józefie ! Dziękuję za pokazanie cmentarza, życzę dużo zdrowia i do zobaczenia na rowerowych trasach !!!
Wyjeżdżam z lasu do początku asfaltowej drogi, która biegnie wzdłuż trasy S-14.
Wieś Wincentynów. Po zjechaniu z wiaduktu, skręcam w lewo.
Jadę w kierunku Dobronia, wzdłuż sioła o nazwie Wymysłów Enklawa.
Przy drodze stoi kapliczka z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.
NA   TRASIE   DO   MAŁYNIA
Kościół Świętego Wojciecha w Dobroniu.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobroniu.
Tablica ze słowami Jana Pawła II "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć" oraz informacją, że "W dniu 26 października 2013 r. Szkole Podstawowej w Dobroniu nadano imię Jana Pawła II".
Tablica informacyjna projektu pn. "Nowy system doskonalenia nauczycieli powiatu pabianickiego", który realizowany jest przy współudziale funduszy z Unii Europejskiej.
Widok na kościół z dziedzińca szkolnego.
Przejazd kolejowy w Dobroniu i parking dla rowerów.
Kieruję się po ul .Sienkiewicza do trasy na odcinku Łódź-Sieradz.
Skręcam w prawo. Jadę do mostu na rzece Grabia w Kolumnie.
Rzeka Grabia. Zobacz więcej WYCIECZKA Nr 179.
Szybko docieram do Łasku. Oglądam kościół kolegiacki p.w. Najświętszej Marii Panny i św. Michała Archanioła.
Łask - Plac 11 Listopada i pomnik "Walczącym o Niepodległość Ojczyzny".
Na placu rozmawiam z Adamem i Kordianem, którym bardzo spodobał się mój rower !
Plac 11 Listopada w Łasku.
ul. Żeromskiego w Łasku. Skręcam w prawo w DW nr 473.
Przejazd kolejowy na trasie z Sieradza do Łasku.
Tablica wyjazdowa z miasta i żegnacz "Łask zaprasza ponownie".
Wieś Bałucz.
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałuczu.
Bałucz - tablica wyjazdowa.
Ulejów.
Punkt widokowy w Ujejowie, który znajduje się po lewej stronie drogi na Szadek.
Jest z niego ciekawy widok na kopalnię piasku.
Cmentarz wojenny w Ulejowie. Spoczywa tutaj około 360 żołnierzy trzech armii : austro-węgierskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Pochowani są tu żołnierze walczący w trakcie tzw. "Bitwy o Łódź", która toczyła się w listopadzie i grudniu 1914 roku. Zobacz WYCIECZKA Nr 93.
Dziadkowice.
Jadę po idealnie równej drodze, którą wyremontowano z funduszy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Na trasie do Szadku aż roi się od wielkiej watahy trupiobladych BAZ OBCYCH... 👽 "ONI są wszędzie" !!! Wrzeszy Mr SCOTT !!!
Szadek - tablica wjazdowa przed stacją benzynową.
Witacz miasta Szadek.
ul. Nowe Miasto. Skręcam w lewo w ul. Warszawską.
ul. Warszawska - skręcam w prawo "na Koło".
Jadę po DW nr 473 po tzw. Szosie Uniejowskiej.
Tablica wyjazdowa z Szadku.
Wieś Choszczewo i most na polnej strudze.
Jest to struga zasilająca rzekę Pichnę.
Kapliczka w Choszczewie.
Tablica wjazdowa do wsi Choszczewo.
Skrzyżowanie w Choszczewie. Skręcam w prawo na Lichawę.
Mijam dziarskiego gospodarza, który porusza się bardzo szybko na rowerze typu "Ukraina".
Rozjazd do wsi Wola Krokocka.
Ostatnie domy w osadzie Tomaszew.
W tych okolicach także pełno stalowych potworów... "ONI są wszędzie" ! 👽
Wieś Krokocice w powiecie zduńskowolskim, w gminie Szadek.
Drewniana stodoła i szopa - teren opuszczonego gospodarstwa rolnego.
Remiza OSP Krokocice.
Szkoła Podstawowa w Krokocicach.
Przy szkole działa także oddział przedszkolny.
Most w Krokocicach.
Rzeka Pisia.
Z Krokocic docieram do wsi Lichawa - zobacz WYCIECZKA Nr 68.
Aleja drzew na trasie Lichawa-Kłoniszew.
Kłoniszew.
Skrzyżowanie w Kłoniszewie (w lewo na Pudłówek).
MAŁYŃ
Skręcam w prawo i znowu jestem w Małyniu ! Bardzo lubię tutaj przyjeżdżać, bo to właśnie w tych pięknych stronach Gminy Zadzim, złapałem na dobre rowerowego bakcyla ! Zobacz WYCIECZKĘ Nr 15.
Bo nie wiem czy wiecie, ale "w pierwszym wcieleniu" byłem parobkiem w folwarku Leona Wernera ! Kocham miejscowy kościół, który prezentuje się imponująco i jest prawdziwą perełką powiatu poddębickiego.
Kościół pw. św. Andrzeja oglądam zawsze, ilekroć tylko jest otwarty ! Dziś też mam to szczęście i wchodzę do środka. Gotycka chrzcielnica w kruchcie pochodzi z XV wieku.
Tablica "Księża Proboszczowie Parafii Małyń od czasu wybudowania obecnego kościoła".
Neogotycki kościół p.w. św. Andrzeja Apostoła, został  wzniesiony z czerwonej cegły w latach 1908-1912 staraniem księdza Andrzeja Maciaszka.
Tablica "Ś.† P. Leon Werner, ur. 1857.- zm. 1922. Spadkobierca i właściciel dóbr Puczniew. Zostawił pamięć zacnego człowieka i dobrego obywatela kraju".
Tabliczka z piaskowca, na której umieszczona jest bardzo ciekawa informacja : "Za ks. Proboszcza J. Gałdy, malowanie kościoła wykonał według własnego projektu Józef Mróz, Łódź al. 1 maja 81 m.3 1946 r.".
Wnętrze świątyni poznałem bardzo dobrze w trakcie WYCIECZKI Nr 160.
"Ś.† P. Andrzej Jankowski, inż.-rolnik właściciel Maj. Puczniew, lat 33. Rozstrzelany przez Niemców w Palmirach 26.6.1940 r. Pokój Jego Duszy".
"Ś.† P. Joanna Marianowska, ur. 27.04.1972 zm. 1.02.1987. Umiłowała Boga i bliźniego. Wzorowa uczennica szkoły podstawowej. Żyła cicho i pięknie modlitwą, nauką i pracą. Niech wszystkie dzieci chwalą imię Pana. Rodzice, siostra i bracia".
"Ś.† P. Ukochanemu ks. kan. Fr. Maciaszkowi, budowniczemu tego kościoła, wieloletniemu proboszczowi wdzięczni parafianie. 1.11.1946 r.".
"D.O.M. Zuzanna, Henryk, Janusz Świętochowscy. Wł. Maj. Małyń. Szlachetni i prawi obywatele, dobroczyńcy kościoła. Poświęcili swe życie dla dobra kościoła i ludzi. Wielki Boże wynagrodź hojnie swoim sługom. Kochający syn Witold b. więzień za A.K."
W kościele podziwiać można przepięknie zdobioną ambonę z białego marmuru oraz XIX-wieczne organy.
Dzwonnica z trzema dzwonami.
Kaplica Rodziny Wituskich. Na szczycie kaplicy umieszczono napis "D.O.M."- skrót od łacińskiego Deo Optimo Maximo - "Bogu Najlepszemu Największemu".
Wewnątrz kaplicy umieszczone są pamiątkowe tablice ku pamięci zmarłych członków rodu Wituskich.
Drewniany młyn nad rzeką Pisią w Małyniu.
Rzeka Ner.
Mr SCOTT na zaporze nad rzeką Ner w Małyniu.
POWRÓT   DO   ŁODZI
Tablica wyjazdowa ze wsi Jeziorko.
Piękna panorama na pola w okolicach Mianowa.
Skrzyżowanie przed Puczniewem (w lewo do Mianowa).
Puczniew - zobacz proszę WYCIECZKĘ Nr 152.
Szydłów i dwa mosty na rzece Ner.
Trafiam akurat na układanie warstwy nowego asfaltu. Drogowcy remontują drogę z Jerwonic do nowego mostu.
Wieś Jerwonice w powiecie pabianickim, w gminie Lutomiersk.
Jerwonicki "Wojtuś" - bocian w gnieździe na słupie.
We wsi znajduje się "Zbiornik przeciwpożarowy. Własność Ochotnicza Straż Pożarna w Jerwonicach".
Są tutaj dwa stawy o powierzchniach całkowitych 6,06 ha i 4,36 ha.
Wieś Czołczyn - droga w stronę Lutomierska.
Stoi przy niej tablica informacyjna "Remont drogi powiatowej nr 3314E od drogi wojewódzkiej nr 710 w Lutomiersku do miejscowości Szydłów gm. Lutomiersk" został zrealizowany w ramach Narodowego Planu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.
Czołczyński "Wojtuś" - kolejny bocian w gnieździe na słupie.
ul. Kilińskiego w Lutomiersku.
Lutomiersk - kratownicowy most tramwajowy nad rzeką Ner. Oddano go du użytku w 1932 roku.
Lutomiersk jest jedyną wsią w Polsce, która posiada pętlę tramwajową. Linia lutomierska ma bardzo dużą wartość krajoznawczo-turystyczną i jest uznawana za najbardziej malowniczą trasę tramwajową w naszym kraju !
Kiedy tak robię zdjęcia, przez most przechodzi siostra Urszulanka z zakonu z pobliskiego Kazimierza. Udaje mi się ją namówić, by stanęła do pamiątkowej fotografii !
Kazimierz i szosa w stronę Lutomierska.
Tablica wyjazdowa z Kazimierza.
Na skrzyżowaniu z DW nr 710 skręcam w lewo. Jadę na północ w szpalerze pomnikowych drzew.
Wieś Babice - zobacz WYCIECZKA Nr 150.
Krzywiec - most na rzece Lubczyna.
Konstantynów Łódzki ul. Niesięcin - skrzyżowanie z drogą krajową nr 71.
ŁÓDŹ
Łódź - tablica wjazdowa przy ul. Złotno.
ul. Złotno 74 - drewniak z lat międzywojennych.
Skociku ! Mój kochany rowerku ! Po prostu "Kocham Cię" i tak się cieszę, że służysz mi wiernie od tylu lat !!! Taki napis odkrywam na ul. Pietrusińskiego - osiedle mieszkaniowe "Koziny".
Łódź to miasto 1000 kamienic. Kolejna z nich - przy ul. Ogrodowej 68, została właśnie wyremontowana !
Dziś nie jestem w stanie już niczego wymyśleć, więc mówię "VOILA" i kończę wiosenną eskapadę na rynku w Manufakturze ! Cieszę się bardzo, że zwiedziłem wreszcie ten Wymysłów Francuski - fajną miejscówkę blisko Łodzi, która posiada ciekawą historię i skrywa wiele tajemnic z okresu pierwszej wojny światowej.
Wrócę tam jeszcze, ale czy na pewno ? 😀

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger