Mr SCOTT jedzie po... autostradzie A-1 !!! Trasa WYCIECZKI Nr 459.
Dziś w Łodzi beznadziejna pogoda - jest mgliście, zimno i na dodatek koło południa ma padać deszcz... Mam jednak przed sobą ostatni dzień, kiedy mogę pojeździć sobie na elektrycznym rowerze m-ki Scott E-Geniusz 910, tak więc decyduję, że jednak pojadę do... !!!
To już moja 5 przejażdżka na tym fantastycznym bicyklu, którego cena katalogowa wynosi... 21.999 zł !!! Rozpoczynam na ul. Piotrkowskiej 106, pod gmachem Rady Miejskiej i Urzędu Miasta Łodzi.
Urzędy mieszczą się w zabytkowej kamienicy, która została wybudowana w 1891 roku wg projektu słynnego architekta Hilarego Majewskiego.
Właścicielem posesji przy ul. Piotrkowskiej 106 był August Milde. W roku 1880 r. zmieniła właściciela, którym został Otton Diese. Natomiast w 1893 roku kupił ją Juliusz Heinzel.
Kamienicę zbudowano w stylu neorenesansu. Jest ona zwieńczona balustradą tralkową.
W okresie międzywojennym mieściły się tutaj biura zakładów jedwabniczych Fryderyka Klinge i Roberta Schulza. Przed II wojną światową stanowiła własność konsula honorowego Belgii Kazimierza Monitza i jego żony Stanisławy, oraz Janiny i Wandy Ende.
Na fasadzie kamienicy umieszczone są bardzo bogate zdobienia w postaci akantów, maszkaronów i antycznych głów.
W podwórzu kamienicy znajdują się dwie poprzeczne oficyny, połączone przeszkloną loggią.
Z ul. Piotrkowskiej przejeżdżam na ul. Pabianicką, gdzie zauważam napis "Całe nasze życie". To hasło bliskie mojej filozofii, bo rowerowe wycieczki, to całe moje życie !!!
Przy ul. Pabianickiej 115 znajduje się pizzeria "Grappa", którą prowadzą moi znajomi. Pozdrowienia !!!
NA TRASIE DOJAZDOWEJ DO AUTOSTRADY A-1
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej we wsi Wola Zaradzyńska.
Przed strażnicą wyeksponowany jest zabytkowy wóz strażacki z 1909 roku.
Droga krajowa nr 71 w Woli Zaradzyńskiej. Jest to trasa łącząca Pabianice i Rzgów.
Wola Zaradzyńska - kapliczka z 1948 roku.
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej ul. Majora Hubala 82.
Nad wejściem do świątyni umieszczony jest napis "Mój dom, moja rodzina". Miejscowa parafia została erygowana 27 czerwca 2008 roku.
Na ogrodzeniu terenu kościoła umieszczone są stacje drogi krzyżowej.
Z Woli Zaradzyńskiej jadę do wsi o nazwie Gospodarz. To już terytorium Powiatu Łódzkiego Wschodniego.
Skręcam na południe do wsi Czyżeminek.
Wieś Czyżeminek jest podzielona na 3 części : Czyżeminek I, Czyżeminek II oraz Czyżeminek III.
Zauważam wymalowaną na asfalcie liczbę "500". Oczywiście robię zdjęcie, bo jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już niedługo pojadę na wycieczkę numer 500 !
Opuszczony dom w Czyżeminku - posesja nr 41.
Z Czyżeminka kieruję się do wsi Prawda, którą odwiedziłem podczas WYCIECZKI Nr 133.
Remiza strażacka OSP Prawda.
Z Prawdą graniczy wieś Rydzynki.
W Rydzynkach kierują się na zachód do Zofiówki.
Przez wieś przepływa rzeka Dobrzynka.
Z Zofiówki pedałuję przez Bądzyń o Woli Kozubowej. Potem przejeżdżam przez Dylew.
W Dylewie wyjeżdżam na piaszczystą ul. Włościańską, która doprowadza mnie do wsi Górki Małe.
Jadę dalej na wschód przez Górki Małe do osady Garbów. Pedałuję cały czas prosto po ul. Prostej.
Szybkim tempem dojeżdżam do wsi Aleksandrówek.
Przez parę minut jadę przez Szczukwin.
Potem wzdłuż brzozowego lasu we wsi Gołygów.
Spoglądam na kopalnię piasku w Gołygowie.
Z pełną premedytacją unikam asfaltowych nawierzchni i jadę bocznymi, szutrowo-piaszczystymi drogami. Nie oszczędzam roweru, bo przecież mam go odpowiednio przetestować - prawda ?
Scott E-Genius 910 nadaje się idealnie do jazdy po takich błotnistych nawierzchniach ! Niesamowicie rozjeżdżoną drogą docieram do Głuchowa.
Jadę cały czas na wschód do drogi krajowej nr 91 i kieruję się na południe.
W mocnym tempie docieram do rozjazdu prowadzącego na autostradę A-1. Jadę prosto w kierunku wsi Srock i przejeżdżam pod nowymi wiaduktami.
Przyjechałem tu dzisiaj w specjalnym celu : chcę przejechać po budowanym nowym odcinku autostrady A-1, który połączy widoczny na zdjęciu Węzeł "Tuszyn" i Węzeł "Łódź-Północ" w okolicy Strykowa.
AUSTOSTRADA A-1 W BUDOWIE
Ten strategiczny odcinek A-1 ma zostać oddany do użytku w lecie 2016 roku. Jest to ważna inwestycja, która połączy południe Polski (i Europy) z polskim wybrzeżem poprzez Katowice, Łódź i Gdańsk. Nikt mnie nie zatrzymuje, więc w drogę !!! Na zdjęciu nowy wiadukt - ul. Grabińska w Gołygowie.
Wieś Głuchów i budowa wiaduktu w ciągu ul. Długiej.
Ten odcinek budowanej A-1 ma około 40 kilometrów (od km 295+850 do km 335+937,65) i biegnie przez powiaty zgierski i łódzki wschodni (gminy Tuszyn, Rzgów, Brójce, Andrespol, miasto Łódź, Nowosolna i Stryków).
Kruszów i ekrany akustyczne na wiadukcie pod ul. Wolborską.
Tuszyn i wiadukt w ciągu ul. Pszennej.
Kiedy wyjechałem na autostradę, to akurat zaczął padać rzęsisty deszcz. Jadę więc w strugach wody, ale już nie ma odwrotu ! Muszę dotrzeć do węzła pod Strykowem i nieważnie, że będę kompletnie przemoczony !!! Kręcę więc żwawo korbą i robię zdjęcia tylko najważniejszych obiektów.
Nowy wiadukt w Tuszynie, po którym przebiega ul. Wielkopole.
Wieś Modlica i wiadukt nad A-1.
Węzeł "Łódź Południe" w okolicy wsi Romanów.
To bardzo ważne skrzyżowanie z drogę ekspresową S-8.
Nowy odcinek A-1 ma klasę techniczną „A”, co oznacza, że może przenosić ruch pojazdów o nacisku na oś do 11,5 tony, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 metra każdy, a oprócz tego pas awaryjny o szerokości 3 metrów.
Pas rozdzielający jezdnie ma 12,5 metra szerokości, co umożliwia w przyszłości dobudowanie trzeciego, wewnętrznego pasa ruchu. Maksymalna prędkość na nowo wybudowanej drodze wynosić ma 140 km/h. Na zdjęciu wiadukt we wsi Kalinko.
Węzeł autostradowy we wsi Wola Rakowa. Zbudowano tutaj zjazd na drogę wojewódzką nr 714 na trasie Rzgów-Kurowice.
Łódź i nowy wiadukt w ciągu ul. Gościniec na Wiskitnie.
Przy budowie autostrady bardzo poważnie potraktowany został problem ochrony środowiska. Wody opadowe z jezdni, przed odprowadzeniem do środowiska będą gruntownie podczyszczone. Cała droga otrzymała system odwadniający, natomiast wszystkie obiekty takie jak miejsca obsługi podróżnych, zostały wyposażone w nowoczesną kanalizację sanitarną. Na zdjęciu odcinek we wsi Stróża.
Łódź i wiadukt w ciągu ul. Kolumny.
Wiadukt nad A-1 przy ul. Ziemiańskiej w Łodzi.
W sąsiedztwie drogi zasiano trawę i posadzono tysiące drzew i krzewów odpowiednich odmian. Komfort okolicznym mieszkańcom i wolno żyjącym zwierzętom zapewniają liczne ekrany dźwiękochłonne, jakie ustawiono wzdłuż drogi w wyznaczonych miejscach. Na zdjęciu ekrany nad ul. Feliksińską w Łodzi.
Za bezpieczeństwo podróżnych odpowiadają nowoczesne oznakowanie poziome i pionowe, bariery ochronne, przeciw olśnieniowe, ogrodzenie autostrady i oświetlenie. Na zdjęciu prace na wiadukcie nad ul. Błocha przy stacji kolejowej Łódź Olechów.
Oznakowanie autostrady przy zjeździe na ul. Zakładową w Łodzi. Ten węzeł umożliwia przedostanie się na drogę woj. nr 713 prowadzącej z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego.
Deszcz pada tak mocno, że chwilami nic nie widzę ! Mam zaparowane okulary i przemoczoną kurtkę, a piesek czuję nawet w ustach !!!
Ostatnie prace drogowe na wiadukcie nad ul. Rokicińską w Łodzi.
Podczas budowy konieczne było również przebudowanie w miejscu przecięcia się z autostradą wszystkich lokalnych dróg niższej kategorii (drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne). Na zdjęciu prace przy utwardzaniu pobocza na wiadukcie nad ul. Malowniczą w Łodzi.
Budowa mostu w ciągu A-1 nad rzeką Miazga we wsi Wiączyń Dolny.
W trakcie prac przy budowie A-1 usunięto wiele kolizji z instalacjami taki jak energetyczne, teletechniczne, gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne i melioracyjne.
Łódź i wiadukt w ciągu ul. Mileszki.
Wiadukt nad A-1 przy ul. Brzezińskiej w Łodzi.
Wiadukt we wsi Natolin.
Za ochronę środowiska odpowiadają na liczne przejścia i przepusty dla zwierząt (wszystkie dołem), a także ekrany dźwiękochłonne. Na zdjęciu A-1 we wsi Plichtów.
Wiadukt na trasie Moskwa-Laski.
Wiadukt we wsi Głogowiec.
Deszcz pada jeszcze mocniej ! Muszę się schować pod wiaduktem we wsi Nowe Skoszewy.
Równa jak stół autostrada A-1 we wsi Sierżnia.
Z Sierżni szybko docieram do wiaduktu na granicy wsi Niesułków i Anielin. W tym miejscu poruszanie się po A-1 jest już niemożliwe. Przed wjazdem na węzeł "Łódź Północ" na jezdni ustawione są zapory i siatka.
To koniec mojego objazdu nowego odcinka autostrady A-1 ! Cieszę się bardzo, że udało mi się dokonać tego wyczynu, bo taka okazja nie przydarzy mi się prawdopodobnie już nigdy !
Kompletnie przemoczony, ubłocony i zmęczony wracam szczęśliwie do domu. Przejechałem w trudnych warunkach ponad 115 km i moja przygoda z elektrycznym rowerem Scott E-Genius 910 dobiegła końca. Jeszcze raz bardzo dziękuję firmom Scott Sports Polska i Gold Sport za zaufanie i możliwość pojeżdżenia na tak wspaniałym rowerze !!!☺
Gratuluje przebytej drogi! Oby tak dalej! https://www.viasigni.pl/
OdpowiedzUsuń