Mr SCOTT jedzie do... (-:
Blog ma na celu popularyzowanie rowerowych wycieczek po Łodzi, regionie łódzkim i okolicach. Znajdziesz tu opis trasy, zdjęcia miejsc, ludzi i zdarzeń oraz krótkie filmy. Miasto Łódź i województwo łódzkie są naprawdę piękne ! Zobaczysz, że "ONI są wszędzie", wszystko się łączy i odbija w tablicach ! Zachęcam do czynnego wypoczynku i powodzenia na trasach !!!
WYCIECZKA Nr 308 "Grotniki i Łagiewniki"

WYCIECZKA Nr 308 "Grotniki i Łagiewniki"

TRASA : Łódź (Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Kopernika, al.Włókniarzy, Legionów, Konstantynowska, Park im.Piłsudskiego, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Aleksandrowska, Zimna Woda, Szałwiowa, Kąkolowa) - Aleksandrów Łódzki - Brużyczka Mała - Jastrzębie Górne - Jedlicze A - Grotniki - Emilia - Rosanów - Kania Góra - Ciosny - Dzierżązna - Biała - Cyprianów - Jeżewo - Szczawin - Glinnik - Palestyna - Ukraina - Klęk - Łódź (Serwituty, Okólna, Wycieczkowa, Strykowska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Źródłowa, Smugowa, Franciszkańska, Kilińskiego, Pomorska, Plac Wolności)  [ 30.10.2014. - 64,8 km/h, 22,6 km/h, 2:52:14 h ]
ZDJĘCIA              FILMY               GPS               HISTORIA
 
WYCIECZKA Nr 307 "Nieborów i Łowicz"

WYCIECZKA Nr 307 "Nieborów i Łowicz"

TRASA : Łódź (Piotrkowska, Plac Wolności, Pomorska, Krokusowa, Janosika, Brzezińska, Marmurowa) - Wódka - Kalonka - Niecki - Borchówka - Boginia - Stare Skoszewy - Sierżnia - Lipka - Niesułków Kolonia - Niesułków - Nowostawy Dolne - Szczecin - Dmosin - Dmosin Drugi - Borki - Lubianków - Wola Lubiankowska - Kalenice - Łyszkowice - Seligów - Bełchów - Nieborów - Julianów - Bednary - Mysłaków - Arkadia - Zielkowice - Łowicz - Jamno - Krępa - Domaniewice - Głowno (przejazd pociągiem "Przewozy Regionalne" do stacji Łódź Radogoszcz Zachód) - Łódź (11 Listopada, al.Włókniarzy, Drewnowska, Manufaktura) [ 28.10.2014. - 108,9 km, 23,4 km/h, 4:39:14 h ]
ZDJĘCIA             FILMY              GPS               HISTORIA 

WYCIECZKA Nr 306 "Arkadia"

WYCIECZKA Nr 306 "Arkadia"

TRASA : Łódź (Nowomiejska, Stary Rynek, Bojowników Getta Warszawskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Brzezińska) - Plichtów - Byszewy - Boginia - Stare Skoszewy - Sierżnia - Lipka - Niesułków Kolonia - Niesułków - Nowostawy Dolne - Szczecin - Dmosin - Dmosin Drugi - Borki - Lubianków - Wola Lubiankowska - Kalenice - Łyszkowice - Bełchów - Arkadia - Mysłaków - Łowicz - Jamno - Krępa - Domaniewice - Głowno - Wyskoki - Bratoszewice - Stryków - Smolice - Swędów - Szczawin - Glinnik - Samotnik - Smardzew - Nowe Łagiewniki - Łódź (Okólna, Łagiewnicka, Sowińskiego, Zgierska, Zachodnia, Ogrodowa, Gdańska, Próchnika) [ 26.10.2014. - 131,38 km, 24,95 km/h, 5:16:08 h ]
ZDJĘCIA             FILMY                GPS            HISTORIA
WYCIECZKA Nr 305 "Babichy i Ruda Pabianicka"

WYCIECZKA Nr 305 "Babichy i Ruda Pabianicka"

TRASA : Łódź (Narutowicza, Uniwersytecka, rondo Solidarności, al.Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Kryształowa, Łupkowa, Strykowska, Jana i Cecylii, Aksamitna) - Wódka - Kalonka - Bukowiec - Grabina - Łódź Nowosolna - Wiączyń Dolny - Łódź - Bedoń Wieś - Bedoń Przykościelny - Andrespol - Wiśniowa Góra - Stróża - Wola Rakowa - Romanów - Kalinko - Modlica - Rzgów - Babichy - Guzew - Gospodarz - Stara Gadka - Łódź (Zastawna, Raduńska, Letniskowa, Popioły, Rudzka, Farna, Konna, Mierzejowa i powrót na Rudzką, Przestrzenna, Starorudzka, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska)  [24.10.2014. - 74,6 km, 23,3 km/h, 3:12:08 h]
ZDJĘCIA           FILMY              GPS                HISTORIA 

WYCIECZKA Nr 304 "Testy rowerów SCOTT - niedziela"

WYCIECZKA Nr 304 "Testy rowerów SCOTT - niedziela"

TRASA : Łódź - jazda w terenie po Lesie Łagiewnickim
 [19.10.2014. - 17,42 km, 10,8 km/h, 1:36:29 h] 
Mr SCOTT jedzie do... test rowerów MTB m-ki Scott !!! Trasa WYCIECZKI Nr 304 (-:
To nie koniec atrakcji związanych z trzydniową imprezą "Scott on Tour" w Łodzi ! Pojawiła się niepowtarzalna okazja, z której grzechem byłoby nie skorzystać ! Po zakończeniu testów rowerów szosowych, Mr SCOTT pojeździł sobie na kilku topowych modelach rowerów MTB (-:
Szczególnie do gustu, przypadł mi czerwony egzemplarz modelu Scott Gambler, który producent wyposażył w większe koła o średnicy 27,5 cm. Rower wyróżnia się przepiękną geometrią ramy i kolorystyką, która idealnie przypasowała do nowego stroju, który Mr SCOTT otrzymał w prezencie od organizatorów imprezy. Jeszcze raz serdeczne podziękowania (-:
Kilka rundek wokół stawu w Arturówku wystarczyło, aby przekonać się, że jest to doskonały sprzęt do uprawiania kolarstwa górskiego. "Regulowana geometria, centralnie umieszczona masa, haki ids-X, wysoko umieszczony główny punkt obrotu i zawieszenie floating link", to niektóre z cech pozwalających zaliczyć Scott Gambler do elity światowych rowerów downhill & freeride.
Potem przyszła pora na pedałowanie na rewelacyjnych modelach Scott Spark. Podobnie jak Gambler, charakteryzują się one niewielką wagą i bardzo dobrym przyśpieszeniem.
Obydwa modele rowerów spisują się doskonale nie tylko w terenie, ale radzą sobie wyśmienicie także na twardej nawierzchni. Jazda na tych bicyklach, to prawdziwe spełnienie marzeń !
W trakcie niedzielnej imprezy miałem też okazję poznać osobiście wielu rowerzystów, którzy na co dzień obserwują poczynania Mr SCOTT'a poprzez fanpage na portalu facebook i blog Mr SCOTT jedzie do... (-:
Szczególnie sympatycznie przebiegało spotkanie z Sebastianem (po prawej stronie) i Tomaszem, którzy zaliczają się do grupy najbardziej aktywnych rowerzystów. Ich poczynania można śledzić na stronie "Rowerowe soboty", która doczekała się bardzo wielu fanów i dzięki której łódzcy rowerzyści, mogą komunikować się ze sobą i umawiać na wspólne wycieczki (-:
I wreszcie podjęta została jedynie słuszna decyzja : Mr SCOTT weźmie udział w testach rowerów górskich ! Organizatorzy zaproponowali mi do dyspozycji model SCOTT Spark 700 RC's HMX Carbon Fiber frame. Pierwszy rzut oka na tę nieziemską maszynę sprawił, że poczułem przysłowiowe "motyle w brzuchu" (-:
Wyjechaliśmy na szlak w kilkunastoosobowym składzie, mając za znakomitego przewodnika Pawła - pracownika Gold Sport Sklepy Rowerowe.
Po krótkiej odprawie i przedstawieniu zasad obowiązujących podczas testu, z radością i werwą ruszyliśmy na ścieżki rowerowe oraz szlaki znajdujące się na terenie Lasu Łagiewnickiego.
W największym w Łodzi kompleksie leśnym (powierzchnia ok. 1260 ha) wyznakowano w formie pętli rekreacyjny szlak, pozwalający odwiedzić za pomocą "dwóch kółek" najpiękniejsze zakątki na tym terenie. Szlak połączony jest ponadto z trzema drogami rowerowymi dochodzącymi do Lasu : drogą rowerową przy ul. Łagiewnickiej, drogą przy ul. Warszawskiej oraz drogą przy ul. Wycieczkowej.
Od samego początku czołówka narzuciła dość silne tempo. Cała stawka zawodników szybko się porozrywała i konieczne były krótkie przerwy. 
Całkowita długość pętli po Lesie Łagiewnickim wynosi ok.15,5 km. W znakomitej większości są to drogi leśne o różnym stopniu utwardzenia – od zwykłych ścieżek poczynając, poprzez szuter – na bruku (fragmenty koło Modrzewia) kończąc. Krótkie odcinki biegną także asfaltami (ul. Skrzydlata, ul. Wycieczkowa w pobliżu kapliczek).
Leśna trasa należy do wymagających i początkowo Mr SCOTT trzymał się nawet bardzo blisko grupy prowadzącej. Ale z biegiem czasu i przejechanych kilometrów, dystans do czołówki powiększał się coraz bardziej... No cóż, młodość ma swoje przywileje (-:
Ale nie było tak tragicznie ! Całość stawki zamykał jeszcze jeden kolega z Gold Sport Sklepy Rowerowe. Dzięki temu nie było mowy o tym, aby ktokolwiek się zgubił, czy też odłączył od grupy.
W Lesie Łagiewnickim znajduje się kilkanaście stromych podjazdów, na których dobrze się będą czuli kolarze górscy na wszystkich poziomach umiejętności.
Dla zaprawionych w bojach rowerzystów, są to przysłowiowe "bułki z masłem". Ale młodsi i mniej doświadczeni zawodnicy, mieli kłopoty z ich pokonaniem na kołach. Mr SCOTT także musiał parę razy zejść z roweru i prowadzić go pod stromą górkę )-:
Na szczęście podczas wycieczki nie było mowy o sportowej rywalizacji ! Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i radość z testowania znakomitych rowerów marki Scott ! Można było wymieniać się sprzętem i na gorąco dzielić się wrażeniami z jazdy.
Szlaki w Lesie Łagiewnickim są bardzo urozmaicone i łączą radość z jazdy z przyjemnością podziwiania krajobrazu w postaci dziewiczej przygody. Chyba właśnie jesienią, las wydaje się być najbardziej właściwym miejscem do przeprowadzenia takich testów.
Były takie momenty, że większość grupy pedałowała po ścieżkach z prędkością dochodzącą do 40 km/h ! Trzeba było wykazać się sporymi umiejętnościami technicznymi i odpowiednio korzystać nie tylko z przerzutek, ale i z mechanizmów hamulców. Wystarczyło jedno za mocne naciśnięcie i można było wylądować na ziemi !
Nie obyło się też bez chwil grozy, bo na jednym z odcinków, uczestnicy testów zamarli z przerażenia... Podczas zaliczania stromego zjazdu, który prowadził slalomem pomiędzy drzewami, przewrócił się prowadzący grupę Paweł. Wyrżnął mocno barkiem w drzewo, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.
Oczywiście dla Mr SCOTT'a, nie wprawionego w rajdach enduro, największą frajdę i atrakcję stanowiły długie zjazdy i płaskie odcinki. Aż ciarki przechodziły po plecach, gdy pędziło się po leśnych ścieżkach a spod kół roweru tylko strzelały na boki patyki i liście ! Niezapomniane uczucie (-:
Po ekscytującej przygodzie i niezapomnianych chwilach, grupa testujące znakomite rowery marki Scott, w komplecie powróciła do ośrodka przy ul.Skrzydlatej.
A oto główny bohater dzisiejszej imprezy - fenomenalny rower m-ki Scott, model Spark 700 RC. Jego rama wykonana jest w technologii  IMP z włókna karbonowego HMX 700 RC. 
Rower wyposażony jest w niezawodne hamulce tarczowe Shimano XTR M9000 Disc 180 / F 160 / RMM CL SM-RT81 Icetech Rotor.
Całą charakterystykę roweru, można przeczytać na stronie firmy Scott (-:
Koła Scott'a to wytrzymałe Syncros XR RC.
Na obręczach założone są wyśmienite opony Schwalbe Rocket Ron EVO Kevlar, tubeless ready.
Rower posiada widelec FOX 32 Float Factory CTD.
 Tzw. skok i charakterystyka pracy roweru, regulowane są w nim za pomocą zdalnej manetki Twinloc, która pozwala na wybranie jednego z trzech trybów - pełnego skoku (pełna objętość powietrza, elastyczne tłumienie), ograniczonego (wzrost tłumienia czyli trakcji) i blokady. Manetka obsługuje obydwa amortyzatory równocześnie.
Scott Spark jest bardzo lekki (9.90 kg). Wyposażono go w komponenty firmy "Ritchey", które są gwarancją komfortu i wygody dla każdego rowerzysty (perfekcyjne siodełko Ritchey WCS Streem EVO).
Reasumując : Scott Spark 700 RC 2015 (skrót od racing - wyścigowy), to piękny i bezbłędnie działający rower, który na pewno zapewni każdemu użytkownikowi ogromną radość z uprawiania kolarstwa górskiego. Wg fachowców zalicza się już do najlepszych rowerów górskich na świecie. Gdyby tylko kosztował "ciut" mniej, niż obecna cena brutto 22.399 zł... )-:
  Organizatorom firmie Scott Sports Polska oraz Gold Sport Sklepy Rowerowe, należą się wielkie brawa i podziękowania za wspaniałą imprezę, podczas której można było bezpłatnie testować najlepsze rowery Scotta z kolekcji 2015 ! Dla Mr SCOTT'a było to nowe i bardzo ważne doświadczenie, podczas którego przypomniałem sobie, jak wielką radość z jazdy można czerpać nie tylko na szosie, ale również, czy przede wszystkim w terenie. Tej jesieni trzeba będzie wrócić do korzeni i pokręcić korbą także w leśnej scenerii ! Wszyscy dobrze wiemy, że rower daje nam przede wszystkim poczucie wolności, swobody i niezależności. 
Ale jazda na rowerach marki Scott dokłada do tego jeszcze jedno : wzrasta poczucie Twojej wartości, bo wiesz, że masz to, co najlepsze na świecie (-:

WYCIECZKA Nr 303 "Testy rowerów SCOTT - niedziela"

WYCIECZKA Nr 303 "Testy rowerów SCOTT - niedziela"

TRASA : Łódź (Skrzydlata, Warszawska, Wycieczkowa, Okólna) - Nowe Łagiewniki - Smardzew - Samotnik - Glinnik - Siedlisko - Wołyń - Szczawin - Swędów - Zelgoszcz - Dobra - Dobra Nowiny - Łódź (Moskule, Okólna, Wycieczkowa, Warszawska, Skrzydlata)
[19.10.2014. - 42,1 km, 27,46 km/h, 1:32:12 h ]  
Mr SCOTT jedzie do... na testy rowerów m-ki Scott !!! Trasa WYCIECZKI Nr 303 (-:
Dziś w Łodzi wielkie, rowerowe święto ! Przed nami trzeci i ostatni dzień testów fenomenalnych rowerów marki Scott ! Od rana jest ciepło i świeci słońce, stąd też Mr SCOTT wystroił się na imprezę w Arturówku w rewelacyjny komplet odzieży rowerowej m-ki Scott, który otrzymał w prezencie od organizatorów. Jeszcze raz serdecznie dziękuję  SCOTT Sports Polska oraz Gold Sport-Sklepy Rowerowe (-: 
Wiatroodporna kurtka Scott AS Authentic z technologią "Scott climate control" oraz doskonałe spodenki z szelkami "Scott LTD padding", leżą jak ulał ! Na wiosnę trzeba będzie sobie jeszcze kupić komplet odzieży letniej i wówczas Mr SCOTT będzie się prezentował jak prawdziwy zawodowiec !
Do rozpoczęcia dzisiejszej imprezy pozostało jeszcze pół godziny. Wszystkie rowery Scott z topowej kolekcji 2015, sprawne i gotowe do jazdy, czekają na uczestników testów !
Podobnie jak w dwóch poprzednich dniach, do testów rowerów szosowych zgłosiło się mało osób. Wielką popularnością i co za tym idzie, zdecydowanie większą frekwencją, cieszyły się rowery mtb.
 Na testy stawił się niezwykle sympatyczny, niespełna 16-letni Dawid z Pabianic, który przyjechał do Łodzi razem z rodzicami. Otrzymał do jazdy najmniejszy rozmiar roweru Scott Solace 30 i jak wszystkich zapewniał - nie ma się co martwić, bo na pewno da sobie świetnie radę (-:
Mr SCOTT wyruszył więc na szlak w sześcioosobowym towarzystwie. Trasa przebiegała po malowniczych okolicach Lasu Łagiewnickiego, po dobrych i mało uczęszczanych drogach.
Początkowo Mr SCOTT musiał sporo się natrudzić, aby dogonić peleton, który pomknął głuchy na wszelkie wołania ulicami Wycieczkową i Okólną, do drogi krajowej nr 71 w okolicach Zgierza. Po przypomnieniu zasad obowiązujących  na testach, cała ekipa już w komplecie przemierzała drogę przez Glinnik i Wołyń do Szczawina.
Zdecydowanym liderem grupy był Dawid, który dzielnie przemierzał kolejne kilometry i co rusz inicjował śmiałe odjazdy ! Chłopak przejechał w dwa ostatnie sezony ponad 6000 km i spokojnie dotrzymywał kroku starszym kolegom.
Dziś na rowerowych trasach panował wielki ruch ! Po drodze mijały nas spore grupy "niedzielnych" rowerzystów. Ale w dwóch przypadkach zdarzyło się tak, że to zespół Mr SCOTT'a utrzymywał wysoką średnią przejazdu i wyprzedzał maruderów.
Tempo jazdy było naprawdę duże ! Każdy z kolarzy dawał z siebie wszystko i wyrażał swoje wielkie zadowolenie z testowanego sprzętu. Marki Scott nie trzeba przecież specjalnie przedstawiać i reklamować. To jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm oraz jedna z bardziej uznanych na świecie. Na zdjęciu drużyna testerów przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Swędowie.
Rowery Scott słyną z nowatorskich rozwiązań technologicznych. Inżynierom firmy udaje się co roku "odchudzić" każdy model o kolejne gramy. Testowane szosówki Addict i Solace odznaczają się wyjątkową lekkością i plastycznością. Karbonowe ramy posłusznie znoszą i świetnie tłumią każdą nierówność jezdni. Modele te cechuje także niezwykła łatwość przyśpieszania. Rower bardzo spontanicznie reaguje na każde naciśniecie pedałów i wprost "sam się wyrywa" do przodu !
Po półtoragodzinnym seansie, cała ekipa w dobrych humorach i wielką ochotą na zaliczenie jeszcze jednej rundy, powróciła do punktu zbornego. Wszystkim uczestnikom Mr SCOTT składa podziękowania za dobrą jazdę i udział w świetnej przejażdżce. Na szczególne słowa uznania zasłużył oczywiście Dawid, który bez problemu wytrzymał tempo przejazdu. W nagrodę otrzymał od organizatorów złoty puchar firmy Scott (-:
"Ta ostatnia niedziela" ... Pożegnanie Mr SCOTT'a z fantastycznym rowerem m-ki SCOTT Addict 15 Di2...  Szef serwisu odkręcił pedały i "Adaś" pojedzie teraz na testy do Warszawy. Żegnaj "Skocio" !
Sprawowałeś się bez zarzutu ! Jesteś lekki jak piórko i szybki jak błyskawica ! Mr SCOTT będzie tęsknił i śnił o Tobie po nocach !
Przez wszystkie dni "Scott Test Tour" wśród uczestników imprezy panowała niepowtarzalna atmosfera ! Przy suto zastawionym stole (soki, kawa, herbata, piwo bezalkoholowe), można było na gorąco wymienić uwagi na temat wyśmienitych rowerów marki Scott, zawrzeć wiele nowych znajomości i umówić się na rowerowe wycieczki ! Mr SCOTT skwapliwie skorzystał z nadarzającej się okazji i tzw. "rzutem na taśmę", postanowił wziąć jeszcze udział w testach rowerów górskich ! Wśród organizatorów zapanowała przez moment konsternacja, ale przecież raz się żyje i wszystkiego trzeba spróbować ! 
Tak więc uwaga i wszyscy z drogi, bo już za chwilę "szosowy" Mr SCOTT jedzie do na małe cross-country  (-:

Blog zdobył uznanie :
- Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
- Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i polecany jest na Portalu Turystycznym Województwa Łódzkiego.
- Towarzystwa Ochrony Krajobrazu w Łodzi i polecany jest w zakładce "Ciekawe strony".
Copyright © 2014 Mr SCOTT jedzie do... (-: , Blogger